55% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka ir svarīgi balsot EP vēlēšanās

- 1.Marts, 2014
Politika
Portālā

Vairāk nekā puse (55%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka ir svarīgi balsot Eiropas Parlamenta vēlēšanās (18% - ļoti svarīgi; 37%- drīzāk svarīgi), kuras norisināsies 24. maijā. To atklāj pētījumu kompānijas TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, februārī veiktais pētījums.

Salīdzinoši biežāk starp tiem, kam ir svarīgi balsot EP vēlēšanās, ir pašnodarbinātie, kā arī iedzīvotāji ar salīdzinoši augstākiem ienākumiem.

Tomēr 36% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju pauž viedokli, ka nav svarīgi balsot EP vēlēšanās (20% - drīzāk nav svarīgi; 16% - nemaz nav svarīgi). Salīdzinoši biežāk starp šādu atbildi sniegušajiem ir strādnieki, kā arī mājsaimnieces un par mājsaimniecību atbildīgie.

Desmitā daļa (9%) iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Aptauju pētījumu kompānija TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2014.gada 18. līdz 20. februārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Komentāri
Pievienot komentāru