Apzinot augu spēku

- 18.Decembris, 2013
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Pazīstamā ārstniecības augu audzētāja ZELTĪTE KAVIERE nu jau divdesmit gadus darbojas šajā jomā. Vēl ilgāk kopā ar vīru viņa saimnieko Vaidavas pagasta Silkalnos. Abi bijuši vieni no pirmajiem zemniekiem pagastā, pirms vēl kolhozi līdz ar padomju režīmu aizgājuši nebūtībā.

Attēlā:

ZELTĪTE KAVIERE: «Izglītojieties, bet esiet radoši, gatavojiet savus tēju maisījumus, tinktūras, balzamus, izmantojiet ārstniecības augus ēdiena gatavošanā un skaistumkopšanā! Tā ir Dieva dota bagātība, ko varam izmantot par velti, lai uzturētu savu veselību.»

Jāņa Līgata foto

Zeltīte Kaviere atceras: «Lopkopība mani nevilināja, atstāju to vīra pārziņā, bet pati nolēmu uzsākt ārstniecības augu audzēšanu. Padomju laikā ārstniecības augus audzēja Limbažu rajona Korģenē padomju saimniecībā Dzirkstele, kas apgādāja Rīgas farmaceitisko fabriku. Saimniecība izputēja, un fabrika palika bez izejvielām. Atsaucos uz aicinājumu avīzē sākt audzēt augus uzņēmuma vajadzībām.

Pirmajās mācībās dārzniecībā Valmierā, Pauku ielā, tika uzdots mājasdarbs izaudzēt baldriānu. Starp citu, mācījos kopā ar Regīnu Devīti, un nākamajā rudenī no visas grupas tikai mums divām bija izdevusies raža.

Pēc tam braucu pie zinātniekiem un teicu, ka gribu mācīties, bet neviens negribēja ņemt par pilnu kaut kādu zemnieci. Tomēr es vēlējos dziļāk izprast būtību, nevis tikai būt melnais darbaspēks, kas izaudzē izejvielu un nodod fabrikā. Ar lielām pūlēm un uzstājību beidzot izdevās nokļūt zinātniskajā apritē. Par to liels paldies jāsaka Imantam Kaimiņam no Koksnes ķīmijas institūta. Pamazām iepazinos ar zinātniekiem, farmaceitiem un mediķiem, no kuriem esmu daudz mācījusies. Tādēļ piekrītu aforismam «Kad skolnieks ir gatavs, atrodas skolotājs».

 

 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru