Ar degsmi par brīvu Latviju

- 13.Janvāris, 2014
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Pagājušajā piektdienā Valmieras integrētajā bibliotēkā viesojās kustības «Mans Doms» vēstnieki un jaunās Rīgas Doma vitrāžas autori, aicinot uz tikšanos barikāžu dalībniekus un citus interesentus, lai kopīgi pieminētu 1991. gada barikāžu notikumus.

Attēlā:

KOMANDA. Kustības «Mans Doms» vēstnieki: (no kreisās) Zaiga Pūce, Elijs Godiņš, arhitekts Krišs Zilgalvis un mūziķis Kārlis Kazāks. Attēlā kreisajā pusē redzams topošās vitrāžas paraugs.

«Sabiedriskā kustība «Mans Doms» ir Rīgas Doma un biedrības «Ascendum» ilgtermiņa sadarbības projekts, kas pievēršas Doma katedrāles sabiedriskās nozīmes aktualizēšanai. Viens no kustības lolojumiem ir topošā vitrāža «Ar degsmi par brīvu Latviju», kas veltīta Latvijas neatkarības atjaunošanai. Tā atradīsies Rīgas Doma Marijas kapelā. Vitrāžu paredzēts atklāt 2014. gada maijā,» skaidro biedrības «Ascendum» valdes priekšsēdētāja ZAIGA PŪCE.

Vitrāžas dizaina konkursā bija iesniegti 25 darbi. Prominentā žūrija par labāko atzina jaunā arhitekta KRIŠA ZILGALVJA piedāvāto vīziju:

«Barikāžu laikā man bija tikai seši gadi. Lai gan ar vecākiem šajos notikumos piedalījos, tomēr atmiņas man nav saglabājušās. Veidojot vitrāžas koncepciju, iedvesmu guvu, tiekoties ar Barikāžu laika dalībniekiem, kas man palīdzēja šo netveramo noskaņu pārvērst par taustāmu objektu. Visi uzrunātie caur dažādiem stāstiem pauda vienu domu — degsmi par brīvu Latviju. Šo ideju ņēmu par pamatu vitrāžas koncepcijai. Mans uzstādījums bija censties iekodēt šo vēstījumu vitrāžā un radīt šo mākslas objektu kā veltījumu ikvienam, nešķirojot pēc tautības, vecuma un citām pazīmēm, bet uzsverot katra indivīda nozīmību vienotajā veselumā.»


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru