"Ar Gardu Muti Valmiermuižā" slavinās kartupeli

- 4.Septembris, 2012
Pilsētās un novados
Portālā

Valmiermuižas pils parkā šo sestdien 8. Septembrī no pl. 11.00 - 16.00 notiks jau piektais mājražotāju un amatnieku tirdziņš Ar Gardu Muti Valmiermuižā, kas būs veltīts jaunajai ražai, bet ēdienos un radošās darbnīcās īpaši slavinās latviešu otro maizi — kartupeli. Par atmosfēru rūpēsies vīru koris Imanta ar īpašu alus dziesmu koncertu un postfolka grupa Miglas Asni ar lustīgu tautas mūzikas koncertu.

Septembris ir lauku ražas ievākšanas laiks. Tirdziņā būs nopērkami gan dažādu vietējo zemnieku saimniecību rudens sezonas dārzeņi un augļi, gan jau pircēju iecienītie mājražotāju gardumi, gan latviešu amatnieku darbi. Tirdziņā piedalīsies vairāk kā 40 mājražotāju un amatnieku, tajā skaitā, tuvējās bioloģiskās saimniecības ar jaunās ražas smiltsērkšķiem, ķirbju sukādēm un sulām, mājās gatavotām ķiploku pastām un marinētiem sīpoliem, kā arī ar meža gailenēm un brūklenēm.

Šajā tirdziņā īpaši tiks slavināta latviešu otrā maize – kartupelis. “Valsts Priekuļu laukaugu selekcijas institūts” piedāvās iepazīt vairāk kā 11 dažādas Latvijā audzējamu kartupeļu šķirnes, tai skaitā, jaunāko Latvijā radīto kartupeļu šķirni “Gundega”, un katrs varēs nogaršot ugunskurā ceptu kartupeli ar krāsainu vidu.  Valmieras traktieris “Liepziedi un rozmarīns” piedāvās ceptas kraukšķīgas kartupeļu pankūkas, bet “Valmiermuižas alus” pavāri uz vietas ceps kartupeļu un burkānu čipšus. Radošajās darbnīcās bērniem varēs veidot kartupeļu figūras un mācīties izgatavot kartupeļu zīmogus.

Valmiermuižas princis Pēteris Augusts bijis izslavēts mednieks. Tādēļ viņa iedvesmoti Valmieras Pārtikas ražotāju vidusskolas audzēkņi kopā ar pasniedzējiem tirdziņā uz ugunskura gatavos īpašu Valmiermuižas prinča meža cūkas zupu, ko varēs visi apmeklētāji uz vietas nobaudīt.

Tāpat tirdziņa laikā bērni varēs rotaļāties ar Vidzemes tradicionālajām koka spēlēm un doties izjādē ponija mugurā. Katram būs iespēja radīt savu unikālo krekla dizainu „Vidzeme Fashion” T–kreklu apgleznošanas darbnīcā. Vīri varēs sacensties par gardām balvām no „Valmiermuižas alus”, rāpjoties umurkumura stabā un piedaloties veiklības sacensībās.

Par lustīgu atmosfēru tirdziņā rūpēsies koncertprogramma. Plkst. 13:00 uzstāsies Valmieras kultūras centra vīru koris „Imanta” ar īpašu alus dziesmu programmu, kas vienlaicīgi būs arī kora sezonas atklāšanas koncerts. „Alus tēma vīru dziesmās nav sveša. To apliecina ne tikai vīru kora dziesmu klasika, piemēram, „Mūžu mūžos būs dziesma”, bet arī latviešu, lībiešu un citu tautu tautas dziesmas, kuras varēsiet dzirdēt 8.septembra Valmiermuižas kultūras biedrības organizētajā pasākumā,” stāsta kora runasvīrs Ojārs.

Plkst. 15.00 uz mūsdienīgu tautas mūzikas koncertu aicina postfolka grupa  „Miglas Asni” ar lustīgu Baltu tautas mūzikas programmu. „Esam jaunieši, katrs ar savu iekšējo pulsa un ritma izjūtu, kurai ļaujam izaugt vienā kopīgā skanējumā. Ar latviešu tradicionālās kultūras mantojumu, kas atstāta ikkatrā no mums, sajaucot tradicionālās melodijas un ritmus ar mūsdienīgām harmonijām un stiliem, mēģinām uzrunāt klausītājus un paši sevi.”, stāsta grupas dalībniece Liene Križevica.

Visi pircēji tirdziņā varēs piedalīties laimes spēlē. Tirdziņa noslēgumā plkst. 16.00 tiks izlozēti trīs laimīgie, kas tiks pie gardumu groziem, kurus būs sarūpējuši tirgotāji.

Tirdziņš „Ar Gardu Muti Valmiermuižā” ir Valmiermuižas kultūras biedrības organizēts projekts, lai popularizētu mājražotāju kustību un gardēžu tūrismu Valmiermuižā. Tirdziņi plānoti katra mēneša otrajā sestdienā un katrs tirdziņš tiks veltīts noteiktai gardai tēmai. Nākamie tirdziņi notiks 13. oktobrī, kas veltīts ziemas krājumiem, 10. novembrī, kas veltīts Mārtiņiem. Gadu noslēgs tirdziņš 15. decembrī, kas veltīts Ziemas saulgriežiem.

Ieeja uz visiem tirdziņa pasākumiem ir bez maksas.

Komentāri
Pievienot komentāru