Ar sveicienu no Azerbaidžānas

25.Aprīlis, 2013
Viesis
Laikrakstā

Šonedēļ mūsu Valsts prezidents Andris Bērziņš ciemojas Azerbaidžānā. Savukārt pirms pāris nedēļām Liesmas redakcijā viesojās šīs valsts ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā ELMANS ZEJNALOVS. Interesants sarunu biedrs, ar diplomāta viltību un labu humora izjūtu.

Attēlā:

CIEMU REIZĒ. Elmans Zejnalovs (vidū) 12. aprīļa pēcpusdienā pie Liesmas redakcijas kopā ar Azerbaidžānas vēstniecības konsulu Nijatu Sadigovu (pa labi) un 11. Saeimas deputātu Romānu Naudiņu.

Iepazīstiniet, lūdzu, ar sevi.

Esmu šodien apmeklētās Valmieras stikla šķiedras vienaudzis. Pēc izglītības vēsturnieks, ar pedagoga praksi. Visu mūžu esmu strādājis valsts struktūrās, nu jau 20 gadus Ārlietu ministrijā — visu mūsu valsts neatkarības laiku.

Cik azerbaidžāņu patlaban dzīvo Latvijā un cik nopietnas ir viņu saites ar etnisko dzimteni?

Precīzu skaitli neviens nenosauks, ap 2500, ar jaunajiem azerbaidžāņiem šodien iepazīšos Valmierā. Saite ar dzimteni viņiem, protams, ir, kā visām Latvijas mazākumtautībām — kultūras un radniecīgas saites. Mēs vēstniecībā darām visu, lai to būtu vēl vairāk — ciešākas un labākas, lai mēs varētu azerbaidžāņu diasporas gaišākos prātus, arī valmierieti Romānu Naudiņu, izmantot, veidojot arvien labākas Azerbaidžānas un Latvijas savstarpējās attiecības tieši caur šīm durvīm.

Ik pa laiciņam par savu tautiešu sūro likteni Latvijā gaužas Krievija, varbūt līdzīgs viedoklis kādreiz ir arī Azerbaidžānai?

Nu, ko jūs! Mums nekādu pretenziju pret Latviju nav. Tikai pateicības vārdi par mūsu diasporas komfortablo sajūtu jūsu zemē. Mūsu tautieši aktīvi piedalās vēstniecības kultūras dzīvē, tie ir ļaudis, kas runā latviski un ir pilnībā integrējušies Latvijas sabiedrībā. Tos azerbaidžāņus, kas nav to izdarījuši un kuru darbība iziet ārpus latviskā dzīvesveida un tradīcijām, mēs par savējiem neuzskatām. Nezinu, kas viņi tādi ir...

Paldies par šādu viedokli!

Mēs esam pateicīgi savai azerbaidžāņu kopienai Latvijā, ka viņi visi kā viens referendumā nobalsoja par latviešu valodu. Tam vēl viens apliecinājums ir mana šodienas vizīte Valmierā, kur Romāns Naudiņš, absolūts latvietis un Saeimas deputāts, dvēselē tomēr jūt arī savu senču azerbaidžāņu saknes, tāpēc ir pulcinājis kopā šeit dzīvojošos azerbaidžāņus, kādus 15 cilvēkus. Esmu šeit ieradies pateikt viņiem visiem paldies par pareizo attieksmi, cieņu pret valsti, kurā viņi dzīvo. Gan viņi izturas lieliski pret Latviju, gan Latvija tāpat pret viņiem.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru