Atklāj renovēto Mazsalacas vidusskolas sporta zāli

- 23.Novembris, 2010
Izglītība
Portālā

Novembra sākumā Mazsalacas vidusskolā pēc remonta svinīgi tika atklāta sporta zāle. Simbolisko lentīti pārgrieza Mazsalacas novada domes priekšsēdētājs Gunārs Zunda, un sporta stunda skolēniem, pēc divu mēnešu sportošanas āra apstākļos, varēja notikt košajā un mājīgajā sporta zālē.

Uz sporta zāles remontu cerējām jau sen, bet tikai šogad radās iespēja to paveikt. Līdz pat 2009. gada beigām tika veikti kredītmaksājumi pēc skolas jaunās ēkas siltināšanas „Pasaules bankas” projektā. Šogad tikpat lielus līdzekļus no skolas budžeta, kādi iepriekš tika tērēti kredīta atmaksai, bija iespējams ieguldīt Mazsalacas vidusskolas materiāli tehniskās bāzes uzlabošanā. Sporta zāles remontā, pēc Mazsalacas novada domes deputātu lēmuma, tika izlietoti arī 2500 lati, kas, pēc iepriekšējā gadā notikušās „Meteorīta” akcijas kā kompensācija, tika saņemti no mobilo sakaru operatora SIA "Tele2".

Sporta zāles remontdarbu veikšana tika uzticēta SIA „Aiva plus”, ar kuru Mazsalacas vidusskolai šogad izveidojās veiksmīga sadarbība arī veicot remontu dabaszinību kabinetā un skolas jaunās ēkas ēdamzāles grīdas atjaunošanā. Par remontdarbu organizēšanu liels paldies sakāms skolas direktora vietniekam saimniecības jautājumos Dainim Jurkam. Vizuālās mākslas skolotājai Inetai Martinsonei pienākas pateicība par lielisko krāsu izvēli un ieteikumiem zāles vizuālā noformējuma veidošanā.

Šinī mācību gadā Mazsalacas vidusskolas skolēniem papildus mācību programmā paredzētajām sporta stundām ir iespējams nodarboties arī interešu izglītības un Rūjienas sporta skolas organizētajos treniņos. Skolotāju un treneru – Ligitas Piešiņas, Saivas Liepas, Zinta Liepas, Ginta Lustes, Guntas Bartlijas - vadībā notiek nodarbības futbolā, basketbolā, florbolā, interlakrosā un vispārējā fiziskajā sagatavotībā.

Interese par sportu Mazsalacas vidusskolā vienmēr bijusi liela. Pedagogi gādā, lai tā tas būtu arī turpmāk. Sporta zāles atklāšanas nedēļā skolā viesojās olimpieši - brāļi Ivans un Jefimijs Klementjevi, lai tiktos ar skolēniem un dalītos pieredzē, kā gūt panākumus dzīvē un sasniegt izcilus rezultātus sportā. Jefimijs ir bijušais Mazsalacas vidusskolas audzēknis, un savā bijušajā skolā kopā ar brāli Ivanu viesojies vairākkārt. Izsakot prieku par veiksmīgo tikšanos, skolas direktore Inese Bērziņa novēl: „Lai mūsu skolas audzēkņi kļūst par čempioniem mazākos un lielākos sporta pasākumos un olimpiādēs arī turpmāk!”

Vienīgā novadā esošā sporta zāle glīti izremontēta un, tāpat kā iepriekš, gaida sportotgribētājus. Arī sporta inventārs pēdējos gados ir atjaunots. Tas iegādāts gan par skolas budžeta līdzekļiem, gan iegūts piedaloties dažādos projektos. Ir sagādāta iespēja sportot gan Mazsalacas vidusskolas audzēkņiem, gan novada iedzīvotājiem.

Nākamajā gadā jādomā un jāmeklē risinājumi sporta zāles ārsienu siltināšanai, kamēr lietus, vējš un sals nav paspējis sabojāt glīto sporta zāles iekšpusi.

Saudzēsim to, kas ir paveikts, dodoties uz sporta stundu vai treniņu, lietosim tikai iekštelpām paredzētus sporta apavus! Sportosim un kļūsim par čempioniem, un neaizmirsīsim par veselīgu dzīvesveidu arī ārpus sporta zāles!

 

Komentāri
Pievienot komentāru