Baltijas bērnu ombuda pārstāvji Naukšēnos

- 10.Aprīlis, 2013
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Rīgā 21. un 22. martā notika Baltijas valstu bērnu ombuda konference. Tāda tika rīkota jau otro reizi. Pagājušajā gadā bērnu ombuda konferenci organizēja Igaunijas Tieslietu kanclera birojs, kas veic arī bērnu ombuda pienākumus.

Attēlā:

DALOTIES AR PIEREDZI. Latvijas Republikas tiesībsargs Juris Jansons (vidū) kopā ar kolēģiem no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas vizītē SKII «Naukšēni».

Šogad konference ilga divas dienas. Pirmā sākās ar katras valsts prezentāciju par iepriekšējā gada aktualitātēm un šī gada problemātiku. Pēc visu valstu prezentācijām tika organizēts pieredzes apmaiņas brauciens uz sociālās korekcijas izglītības iestādi «Naukšēni».

Naukšēnos pārstāvjiem no Baltijas valstīm bija iespēja klātienē redzēt, kā Latvijā notiek korekcijas darbs ar jauniešiem, kuri ar tiesas lēmumu par krimināllikumā paredzētu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu uz laiku no viena līdz trim gadiem ievietoti sociālās korekcijas izglītības iestādē. Īpašu interesi viesi izrādīja par audzēkņu daudzveidīgajām amata iemaņu apgūšanas iespējām, kas ļoti noderēs viņu turpmākajā dzīvē. Iestādē ir izveidotas kokapstrādes, metālapstrādes, apdares darbu, rokdarbu, šūšanas un mākslas nodarbību darbnīcas, kā arī iespējama automehāniķa iemaņu apgūšana.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru