Bērns ir zieds. Viņš plaukst

- 30.Maijs, 2013
Viesis
Laikrakstā

Rīt ir Starptautiskā bērnu aizsardzības diena. Tad atgādina gan par bērna pienākumiem, gan tiesībām. Runā par to, cik bērnam ir svarīgi augt drošā vidē, būt mīlētam paša ģimenē. Bērnu tiesību un interešu aizsardzība ir Labklājības ministrijas padotībā strādājošās Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) viens no ikdienas darba pienākumiem. Inspekcijas filiāles darbojas arī reģionos, viena no tām Valmierā.

— Sen vairs neskatos televīzijas ziņas, laižu skatu pāri sliktajai informācijai, kas rodama internetā. Man pietiek ar to, ko uzzinu darba ikdienā. Ir daudz notikušā, kas līdzi nes pārdzīvojumus, ir arī paveiktais, kas milzīgu gandarījumu, — tā VBTAI Bāriņtiesu un audžuģimeņu departamenta referente Sanita ĀBOLTIŅA.

Valmieriete, reiz skolotāja, tagad cilvēks, kurš domā, kā palīdzēt bērniem, kas dažādu iemeslu dēļ palikuši bez savu vecāku gādības un mīlestības. Arī Sanita ir mamma diviem dēliem un audžumamma vienai pusaugu meitenītei. Tāpēc šī saruna vairāk par bērniem, dzīves vērtībām, tās košumu, bet arī kā nebūt vienaldzīgiem, redzot bērnu pārdzīvojumus un ciešanas.

Vēlējāties runāt par bērniem kā vērtību — ģimenei, sabiedrībai. Bet ikdienas darbs it kā liek ieraudzīt arī pretējo. Ir ģimenes, kam pašu bērns kļūst lieks.

— Tā ir ļoti jūtīga tēma. Ir bērni, par kuriem nepietiekami rūpējas vecāki, kurus atstāj novārtā. Sociālie darbinieki, bāriņtiesas ir spiestas pieņemt radikālus lēmumus. Izņemt bērnu no ģimenes nav viegli. Tas ir vairāk nekā grūti. Speciālistu un paša bērna redzējums dažkārt atšķiras. Bērnam mamma ir mamma. Viņš mammu mīl. Arī dzerošu, smēķējošu, tādu, kas attiecības kārto vien konfliktos un kautiņos.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru