Darbi un nedarbi Igaunijā

- 3.Septembris, 2010
Dzīvesstils
Laikrakstā

Nu, ko lai dara, ja mani "velk" tie igauņi. Varbūt igauņu meitenes? Jo viņas pašas saka, ka igauņu puiši tik ilgi domājot, kamēr meitenes jau trīsreiz "beigušas". Vai arī vecvecvecvecmāmiņas saknes no Nabiņas kroga, kas jau gadus astoņdesmit pieder igauņu pusei. Lai vai kā būtu, bet Igaunijā gan darba, gan izklaides darīšanās sanāk būt vai katru nedēļu. Un arī augusta pēdējā nedēļā jādodas uz konferenci Tallinā. Bet brīvā laika sanāk gana daudz, lai atkal izstaigātu vecpilsētu un pabraukātu pa apkārtnes interesantākajām vietām.

Jau izbraucot no Latvijas, patīkams pārsteigums - igauņi pilnā sparā nododas autoceļa Unguriņi - Karksi - Nuija remontam. Mūsu puse sola līdzekļus atrast tikai nākamgad, bet igauņi jau taisno ceļa līkumus un gatavojas asfaltēšanai.

Olustvere

Vienīgā vieta, kur traucē igauņu lietus. Olustveres muižas kompleksā atrodas Lauksaimniecības skola un līdzās zirgu staļļi. Bet arī zirgiem šāds laiks laikam nepatīk, un visi aploki ir tukši. Toties beidzot atvērts Amatniecības centrs, kas patiesībā ir šī apmeklējuma mērķis. Stellēs sēdošās un šūšanas darbnīcā strādājošās igaunietes neliekas saprotam ne krievu, ne angļu valodu. Toties ir igauņu melnie "divsejainie" lāči - sejas viena puse smaida, otra bēdīga. Parka dīķi ir krietni pārplūduši, un tur, kur citreiz droši varēja iziet sausām kājām, tagad uzmanīgi jālaipo.

Rapla

Igaunijas vidienes pilsētiņa, liekas, Cēsu izmēra, pa vidu arī tek upe, un nesen izbūvēti eleganti gājēju tiltiņi. Kaut laiks ir ierobežots, dzirdot baznīcā otrā upes krastā skanam ērģeles, ieklīstam tur un esam ērģeļmūzikas koncertā. Vieni no pieciem klausītājiem& Dievnams varen plašs, ar diviem baltiem torņiem un askētisku iekārtojumu. Bet mūzika patiešām ir brīnišķīga, un žēl, ka pēc trešā skaņdarba nākas doties prom. Tikmēr upes krastā iekārtojušās vairākas pīļu ģimenes un pastaigājas arī igauņu pāris mulgu tērpos.

Muusika un Laitse

Braucot uz Tallinu, vienmēr interesējis, uz kurieni aizved ceļš ar norādi "Muusika". Šoreiz tāda iespēja ir, jo ceļa rādītājā rakstīts, ka Laitse un Muusika abas ir 6 km attālu. Patiesībā izrādās, ka par Muusiku liecina tikai apdzīvotas vietas plāksnīte, un pašu vietu nemaz neatrodam.

LAITSES PILĪ. Raksta autors bauda vīnu kāzu jubilejā.

Foto no A. Ozoliņa pers. arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru