Dieva svētītā vasarā

- 4.Septembris, 2010
Dzīvesstils
Laikrakstā

Valmieras Valsts ģimnāzijas skolotāja DAINA SIRMĀ, iztaujāta par vasaras skaistāko piedzīvojumu, ne mirkli nešauboties, atbild:

- Pats skaistākais piedzīvojums šovasar ir mans mazdēls - divgadīgais Vestards. Jā, jā, vārdu viņam vecāki iedeva par godu savam elkam mūzikā. Mums abiem bija burvīgs laiks un vēl laukos - braucām pa mežiem un ceļiem, skatījāmies, pētījām kurmīšus un gliemezīšus, skudriņas un slieciņas... Man vispār gribas ceļot, bet šī vasara ar siltumu un auglīgo lietu Latvijai tiešām bija Dieva dota, un nevajadzēja nekur braukt, jo nekur nekas labāks nebūtu.

Tomēr nedaudz esot izkustējusies no mājām - sieviešu kompānijā aizbraukusi pie vedeklas vecākiem uz Bažalci ciemu Slovākijā. - Neliels, ļoti interesants ciems ar tikpat interesantām tradīcijām, ko izjutu jau dēla un vedeklas kāzās. Viņiem dzīva ir tautas folklora, visi tik aizrautīgi dzied un dejo, un ir stipri, pārliecināti savā katoļticībā, svētdiena bez iešanas baznīcā nav iedomājama. Viņi nedzīvo viensētās, bet vienā lielā ielā, un tā ir pavisam citāda atmosfēra nekā mūsu laukos.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru