Ekonomika

Par nepieciešamiem grozījumiem depozīta sistēmas noteikumos (4)

- 18.Maijs, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Kā zināms, atbilstoši 2020. gada 11. augusta Ministru kabineta noteikumiem «Depozīta sistēmas darbības noteikumi» un Iepakojuma likuma normām, Latvijā pašlaik tiek ieviesta depozīta sistēma. Esmu saņēmis vairākas tirgotāju sūdzības par depozīta sistēmas ieviešanas procesu, kā arī noteiktām tiesību normām, kuras, uzskatu, būtu jāgroza, pielāgojot tiesību normas tā, lai tās būtu izpildāmas un efektīvas. 

"Valmieras ūdens" aktualitātes. I

- 17.Maijs, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Beigusies kārtējā apkures sezona, tāpēc īstais laiks apciemot uzņēmumu Valmieras ūdens, kam pilsētas centralizētā siltum­apgāde gan tikai viens no darbības virzieniem. Tāpēc uzņēmuma valdes priekšsēdis INDULIS FRIŠFELDS klāsta par visām lietām. Informācijas daudz, pietiks diviem Liesmas numuriem – šodien un otrdienai pēc nedēļas. 

Rūjienas Tautskolā – atkal jaunas prasmes

- 11.Maijs, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Jaunā sezona ar Valmieras novada šā gada budžetā atvēlēto finansējumu sparīgi ir iesākusies Rūjienas Tautskolā, kur to, kā ierasts, ievadīja tradicionālā Atvērto durvju diena. Par plānotajiem darbiem un iecerēm jaunu prasmju un zināšanu apguvē stāsta Rūjienas Tautskolas vadītāja GITA ZARIŅA.

Par aktualitātēm Valmierā

- 10.Maijs, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Patlaban pamazām apgriezienus uzņem jaunā celtniecības sezona, tāpēc īstais laiks uzzināt pašus svaigākos jaunumus no Valmieras novada centra šajā jomā. Liesmai par vairākām aktualitātēm piektdien pastāstīja novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks SANDIS SVARINSKIS, kurš vada arī novada Kapitāla pārvaldības un uzņēmējdarbības atbalsta nodaļu.

Saglabāt šķirnes populāciju un ģenētiskos resursus

- 27.Aprīlis, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Zilo govju ganāmpulks nekad nebūs liels un gada vidējie izslaukumi no govs nekāps desmitos tūkstošos kilogramu piena. Šo mājlopu audzētāju mērķis ir cits. Patlaban Latvijā audzē nepilnu tūkstoti zilās šķirnes govju, bet ģenētisko resursu saglabāšanas programmā ir 300 dzīvnieki.

Aizsardzības ministrs pie "Ozola" uzņēmējiem

- 26.Aprīlis, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Piektdien, kad aizsardzības ministrs Artis Pabriks darba vizītē apmeklēja Vidzemi, savas darba dienas izskaņā viņš piedalījās arī Valmieras uzņēmēju apvienības Ozols kopsapulcē, kur vairāk nekā stunda aizritēja abpusēji vaļsirdīgā domu apmaiņā gan par Krievijas izraisīto karu Ukrainā, gan par Latvijas militārās rūpniecības potenciālu un mūsu valsts palīdzību ukraiņu karotājiem, gan par vairākiem šobrīd karstiem Latvijas iekšpolitikas tematiem.

Papuves var izmantot pārtikas ražošanai

- 20.Aprīlis, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Prātam neaptveramais Krievijas karš Ukrainā jūtami ietekmēs arī globālos un lokālos lauksaimniecības produktu tirgus, jo tajos kā ierasts šogad kara apstākļu dēļ neienāks ne Ukrainas, ne arī agresora ražotā augkopības produkcija, – tā liecina ekspertu prognozes.

Lauku uzņēmēju piedzīvotais Austrijā, Vulkānzemes reģionā

- 13.Aprīlis, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Šopavasar no 21. līdz 25. martam devāmies ilgi gaidītajā mācību braucienā uz Austrijas Vulkānzemi – vienu no visiecienītākajiem pieredzes apmaiņas braucienu galamērķiem, bet jāpiekrīt, ka šis brauciens bija arī piepildītākais ar jaunām idejām. Šoreiz vairāk par redzēto un piedzīvoto Štīrijā.

ZAAO dalībnieku sapulce

- 12.Aprīlis, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Piektdien, 8. aprīlī, dabas un tehnoloģiju parka URDA konferenču zālē notika reģionālā atkritumu apsaimniekotāja SIA ZAAO dalībnieku sapulce, kurā tika skatīti uzņēmuma attīstībai būtiski jautājumi. Pēc administratīvi teritoriālās reformas realizācijas patlaban ZAAO ir astoņu pašvaldību uzņēmums, kas nodrošina atkritumu savākšanu, šķirošanu, uzglabāšanu, apstrādi, pārvadāšanu, apglabāšanu un sabiedrības izglītošanas aktivitātes.

Aicina akcija "EKO ZVANS"

- 5.Aprīlis, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Piektdien, 1. aprīlī, sākās un līdz sestdienai, 30. aprīlim, turpināsies SIA «ZAAO» organizēta akcija EKO ZVANS. Tās laikā, zvanot uz ZAAO biroju, gan privātpersonas, gan juridiskas personas varēs pieteikt neizjauktas nolietotas elektrotehnikas bezmaksas savākšanu. Minimālajiem iekārtas izmēriem jābūt vismaz 60x40x40 cm. Akciju EKO ZVANS atbalsta akciju sabiedrība Sadales tīkls un zīmoli iRobot/MansRobots.

Depozīta sistēma uzņem apgriezienus

- 29.Marts, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Kā ziņo uzņēmums Depozīta Iepakojuma Operators, kopš dzērienu iepakojumu depozīta sistēmas darbības uzsākšanas 1. februārī Latvijā taromātos līdz 22. martam bija nodots pirmais miljons depozīta iepakojumu. Visbiežāk nodotais iepakojuma veids ir PET pudeles (53 %), kam seko skārdenes (32%) un stikla pudeles (15%).

Meža dienas sākušās!

- 23.Marts, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

21. martā, kā zināms, pasaulē atzīmēja Starptautisko meža dienu. Tas tiek darīts, lai uzlabotu sabiedrības informētību par meža nozīmi un iespējām, ko tas var sniegt gan mūsdienu, gan nākotnes paaudžu vajadzību nodrošināšanai.

Vairāk šķirosim, mazāk maksāsim!

- 22.Marts, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Liesmā regulāri parādās informācija no Depozīta Iepakojuma Operatora par jaunās depozīta sistēmas aktualitātēm. Šoreiz arī viedoklis, ko saistībā ar jauno piedāvājumu un tā sadzīvošanu ar jau esošo atkritumu apsaimniekošanas sistēmu pauž GINTS KUKAINIS – mūsu reģiona atkritumu apsaimniekotāja SIA ZAAO valdes priekšsēdētājs.