Ielu muzikante

- 15.Janvāris, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Tā sevi dēvē EVELĪNA KRAMA (23). Viņa šobrīd dzīvo Rīgā, bet mājas ir Madona – pilsēta, kurā dzimusi. Darbdienu rītos ir pilna laika studente, studē Kultūras vadību Ekonomikas un kultūras augstskolā. Savukārt vakarus un nedēļas nogales pavada, gatavojoties ielu performancēm vai uzstājoties kādā no Latvijas pilsētām. 9. janvārī Evelīna bija sastopama Valmierā un garāmgājējus priecēja ar skaistām un izjustām dziesmām. 

Pirmsākumi dziedāšanai 

Mūzika man vienmēr bijusi ļoti tuva – dziedu jau kopš bērnības. Mana mūzikas karjera aizsākās septiņu gadu vecumā, kad, mammas mudināta, iestājos Lubānas mūzikas skolā. Tajā laikā es apguvu klavierspēli, taču pēc pieciem gadiem mūzikas skolu pametu, jo tajā laikā parādījās citas intereses, lai gan dziļi sirdī vienmēr esmu vēlējusies kļūt par mūziķi. Mūzika kā dzīvesveids manā ikdienā ir pavisam nesen, jo dziedāt atsāku 2017. gadā, kad sāku attīstīt ielu mūzikas kultūru Latvijā. 

Esmu piedalījusies televīzijas šovā «X Faktors», taču sapratu, ka šovi nav domāti man.

  Sacer un raksta arī savas dziesmas

Pirmā dziesma, ko pati esmu radījusi un arī izpildījusi auditorijas priekšā, bija veltījums manam mazajam brālim 9. klases izlaidumā. Dziesmas nosaukums ir «Laimīgam būt», un tā tapa trīs dienu laikā, bet varētu teikt, ka tādā kā emociju uzplūdā, atceroties sevi tajā vecumā – ko es domāju, ko jutu un kas esmu tagad. Patiesībā šī dziesma ir veltījums ikvienam, un tas arī ir tas, ko es gribu novēlēt ikkatram – galvenais ir būt laimīgam! 

Tagad kopā ar Guntaru Raču strādājam pie otrās dziesmas ieraksta «Par cilvēku». Šī iespēja man ir, pateicoties visiem atbalstītājiem, kuri balsoja par manu dziesmu Ondo.lv izsludinātajā konkursā oktobrī. Galu galā ieguvu 1000 eiro budžetu dziesmas ierakstam, par ko tiešām Liels Paldies maniem atbalstītājiem. Jau nosaukums pasaka priekšā, par ko dziesma ir – par cilvēku. Galvenā doma tajā ir tāda, ka ir svarīgi katram no mums atrasties blakus cilvēkam, kurš ir gatavs atbalstīt, pieņemt un mīlēt. 

EVELĪNA KRAMA (vidū) kādā no ielu koncertiem Valmierā. Foto no Evelīnas arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Rego - 26.Aprīlis, 2022 - 18:07

9.janvārī zāle nezaļo un puķes nezied.Taču foto paties ir no Valmieras.

Pievienot komentāru