Ilvess izpilda solījumu

- 3.Janvāris, 2014
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pirms pusgada, 2013. gada 28. jūnijā, Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess interneta vietnē Twitter, apsveicot Latviju ar Eiropadomes pozitīvo lēmumu par valsts uzņemšanu eirozonā, pauda prieku par iespēju Rūjienā iegādāties savu iecienītāko saldējumu, norēķinoties ar eiro. Lai atzīmētu Latvijas pievienošanos eirozonai un īstenotu publiski izteikto apņemšanos, vakar notika Latvijas un Igaunijas prezidentu vizīte Rūjienā.

Attēlā:

ŽURNĀLISTU IELENKUMĀ. Latvijas un Igaunijas prezidentu vizīti Rūjienā atspoguļoja daudz mediju pārstāvju.

Jāņa Līgata foto

Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš ieradās Rūjienā stundu pirms tikšanās ar Igaunijas kolēģi, lai apmeklētu Rūjienas saldējuma ražotni, kur viņu sagaidīja prāvs žurnālistu pulks. Abu prezidentu tikšanos atspoguļoja ne tikai lielāko Latvijas mediju pārstāvji, bet arī vairāki ārzemju žurnālisti, tostarp no Japānas. Kopā ar Andri Bērziņu viņiem bija iespēja apskatīt ražotni un nobaudīt tikko ražoto saldējumu.

Abu valstu prezidenti tikās Rūjienas domē, kur pārrunāja eiro ieviešanu Latvijā, abu valstu aktualitātes, kā arī sadarbības virzienus jaunajam gadam, tostarp pārrobežu sadarbības, izglītības, aizsardzības jomā. Bērziņš Igaunijas kolēģim uzdāvināja Latvijas eiro sākumkomplektu, bet Ilvess Latvijas prezidentam dāvāja pirmo Igaunijas piemiņas monētu.

Tikmēr pilsētas centrā pulcējās vairāki desmiti rūjieniešu, lai redzētu vēsturisko brīdi, kā abu valstu prezidenti dodas iegādāties saldējumu, izmantojot Igaunijas un Latvijas kopīgu valūtu — eiro. Žurnālistu pavadīti, abu valstu prezidenti devās uz veikalu «Top», kur Bērziņš iegādājās Rūjienas rupjmaizes kārtojuma saldējumu, bet Ilvess — plombīru ar riekstiem, rozīnēm un rumu.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru