Itāļu valoda un tradīcijas lauku sētā Vīnkalni

- 1.Oktobris, 2012
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Beverīnas novada Kauguru pagasta Vīnkalnos aizvadītās nedēļas nogalē notika viens no Latviešu valodas aģentūras organizēto Eiropas Valodu dienu pasākumiem. Zandas un Ulda Žentiņu saimniecības apmeklējums nebija izraudzīts nejauši, jo šajā sētā sekmīgi īstenots tas, par ko tik daudz pašlaik diskutē: latvietis dodas pasaulē, apgūst valodas, uzkrāj pieredzi un atgriežas, lai veidotu pats savu biznesu. Žentiņu ģimenei tas ir traktieris Liepziedi un rozmarīns Valmieras vecpilsētā, Itālijas draugu klubiņš un, protams, oriģinālās itāļu picas.

Brokastis Kauguros, pusdienas Bergamo

Vīnkalnu ciemiņus — Eiropas Valodu dienas dalībniekus, Valmieras un Cēsu skolēnus un viņu skolotājus, interesēja, kad un kā aizsākusies Zandas un Ulda draudzība ar visu itālisko. Zanda pastāstīja:

— Mūsu ģimene dzīvo izteikti latviskā sētā, kur godā turam latviešu sentēvu tradīcijas, labprāt rīkojam arī senos uguns rituālus, mums pat ir pašiem sava baznīca — piecas kopā saaugušas liepas, lasām arī latvju dainas, bet tajā pašā laikā ļoti, ļoti mīlam Itāliju. Mūsu sirds ir sadalīta. Kad esam Itālijā, ilgojamies pēc savām mājām un visa latviskā, bet, kad esam Vīnkalnos, vai katru dienu domās atgriežamies saulainajā Itālijā. Saikne ar Itāliju mums ir jau gandrīz divdesmit gadus. Viss sākās ar mūzikas festivālu Bergamo, kur bijām aizbraukuši. Tā nu sanāca, ka ar laiku tieši Bergamo kļuva par mūsu otrajām mājām, jo tur dzīvo mūsu draugi, tur arī joprojām mācos itāļu valodu Bergamo universitātē.

ORGANIZATORI. Eiropas Valodu dienas rīkotāji: Latviešu valodas aģentūras projektu vadītāja Velga Līcīte (no kreisās), Eiropas Komisijas tulkošanas dienesta speciāliste Sandra Kaupuža, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas direktora vietnieks Māris Bušmanis, Latviešu valodas aģentūras metodiķe Anita Sniedze un Latviešu valodas aģentūras direktors Jānis Valdmanis Beverīnas novada Vīnkalnos.

SVEIKI! Itāļu valodā savas sētas ciemiņus uzrunā Vīnkalnu saimnieki Zanda (no labās) un Uldis Žentiņi.

IZDODAS! Prieks, ka pašas akurāti izrullētā mīkla ir tomēr tik paklausīga.

AR MĒRU! Neforsēt ar piedevām māca Zanda. Viņai pat oriģinālās, pašu vārītās tomātu mērces uzklāšana sanāk kā tīkams mākslas darbs.

KATRAM SAVS. Katrs savai picai no galdā salikto produktu klāsta izraugās sev tīkamāko.

 

 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Ilze - 5.Februāris, 2021 - 02:57

Interesants stāsts. Pati kad macījos par tulku, arī kādu laiku dzīvoju itālijā. Līdzīgas sajūtas par mājām un Latvisko zemi bija. Beigās tomēr 100% paliku tepat. Tagad itaļu valoda vien darbu sakaros :)
https://tulkot.lv/tulkosana/valodas/italu-valoda/

Pievienot komentāru