Izvērtēšana par gadījumu SAC "Rūja" beigsies nākamnedēļ

- 20.Aprīlis, 2012
Veselība un labklājība
Portālā

Labklājības ministrijas (LM) speciālisti trešdien, 18.aprīlī, uzsāka pārbaudi par notikušo gadījumu Valsts sociālās aprūpes centrā (SAC) „Rūja”. Plānots, ka tā noslēgsies trešdien, 25.aprīlī. Vienlaikus LM nosūtījusi vēstuli Veselības inspekcijai ar lūgumu izvērtēt minēto gadījumu, informē LM Komunikācijas nodaļas vadītāja Marika Kupče.

Piektdien, 20.aprīlī LM notiks visu valsts sociālās aprūpes centru direktoru un aprūpes struktūrvienību vadītāju sanāksme, lai pārrunātu ārkārtas situācijas izvērtējumu, kā arī vēlreiz vērstu viņu uzmanību klientu aprūpes kvalitātei.

Tikšanās laikā piedalīsies arī biedrības „Latvijas kustība par neatkarīgu dzīvi” pārstāve Inga Šķestere

Mirušais klients uzturējās SAC "Rūja" kopš 2009.gada 18.decembra. 2012. gada 14.aprīlī plkst. 9.00 medicīnas personāls izsauca neatliekamo medicīnisko palīdzību, jo klients atteicās no ēšanas, bija bezspēcīgs. 14. aprīlī ar māti personālam neizdevās sazināties, piebilst Marika Kupče.

Atgādinām, LNT raidījums "Tautas balss" informēja par to, ka šonedēļ Valmieras slimnīcā nonācis no sociālās aprūpes centra "Rūja" ievests puisis ar invaliditāti, kas ārstniecības iestādē miris. Pēc ārstu domām, Artūrs iepriekš, iespējams nebija ēdis un dzēris jau ilgāku laiku, kā arī viņam tika konstatēti smagi ķermeņa izgulējumi.

Komentāri
Pievienot komentāru