Jauniešu idejas apkaimei

- 10.Decembris, 2013
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šogad Valmieras novada fonda Jauniešu ideju laboratorija (VNF JIL) rīkoja mini ideju konkursu «Ja es būtu sava novada priekšnieks». Rezultātā no teju simt iesniegtajām jauniešu idejām ir atbalstītas divpadsmit. Jau pavisam drīz Ķoņos, Mazsalacā, Naukšēnos, Rūjienā un Valmierā jaunieši īstenos sabiedrībai aktuālas un nozīmīgas idejas.

Konkurss parādīja, ka jaunieši var un grib izdomāt dažādas jaukas idejas, kas nozīmīgas vietējai sabiedrībai pilsētās un novados, par nelielu naudas summu — 20 latiem. Tāpēc decembrī ar saldiem pārsteigumiem jaunieši iepriecinās un informēs apkārtējos. Valmierā Pozitīvā siena un grafiti priecēs garāmgājējus. Ķoņos tiks veidotas Ziemassvētku dāvaniņas vecākiem, Naukšēnos — atklāta slidotava, Zilākalnā — sporta istaba. Savukārt Mazsalacas vidusskolā iedvesmu smelsimies no Muzikālās sienas un atpazīstamas TV personības.

Par sākotnēji iesniegto 91 ideju Jauniešu ideju laboratorijai ir neizmērojams prieks. Jaunieši secina, ka ideju skaits ir tik liels tāpēc, ka paši devušies uz skolām, stāstījuši  par konkursu un konsultējuši skolēnus ideju rakstīšanā. Vēlāk JIL veidota komisija izvēlējās idejas, kas sniegtu sabiedrībai vislielāko labumu un ir gana atraktīvas. Ar labāko ideju autoriem tikās jauniešu Ceplī un skolās, lai aprunātos par ieceru  īstenošanu. Galu galā iepriekš plānoto 11 ideju vietā tika pieņemts lēmums atbalstīt divpadsmit.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru