Jubilejas gadā liela rosība

- 5.Februāris, 2014
Izglītība
Laikrakstā

Skolēni projektos

Mazsalacas vidusskolā šonedēļ ir projektu nedēļa, kurā iesaistīti skolēni no 2. līdz 11. klasei. Šogad tās vienojošā tēma ir gatavošanās skolas 95. jubilejai.

APGŪST JAUNAS IEMAŅAS. Devītās klases puiši veic 2. stāva gaiteņa kosmētisko remontu.

Otrās un trešās klases skolēni īsteno projektu «Ar saknēm Mazsalacā», kurā viņi pēta pilsētas un novada vēsturi. Piektās klases skolēni projektā «Ligzdas vietu meklējot» pēta putnus, apkopojot informāciju par tiem, gatavojot būrīšus un iestudējot putnu tēmai veltītu izrādi. Ceturtās, sestās, septītās un devītās klases audzēkņi projekta «Pievilcīgas skolas vides veidošana» ietvaros atjauno vecās, skolas noliktavā glabātās mēbeles, kuras plānots izvietot foajē. Skolēni arī veic kosmētisko remontu un atjauno interjeru gaiteņos, vestibilā, kā arī fizikas un ķīmijas kabinetos. Sestās klases audzēkņi arī gatavojas «Ledus gladiatoru» sacensībām, kas norisināsies Vidzemes Olimpiskajā centrā. Savukārt astotās klases skolēni vairāk apkopo informāciju par  novadu un skolas vēsturi un to ievieto interneta vidē. Audzēkņi arī veido skolas jubilejas bukletu un darina skolas maketu. Devītās klases skolēni apkopo informāciju par Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem Mazsalacas novadā un apkopo informāciju par skolas vēsturi. Rezultātā taps informatīvi stendi, kas būs izvietoti skolā.

Desmitās un vienpadsmitās klases audzēkņi šonedēļ strādā pie zinātniski pētnieciskiem darbiem. Ar skolēniem tikās Mazsalacas pilsētas bibliotēkas vadītāja Zane Berga, kas pastāstīja par informācijas meklēšanas iespējām, izmantojot dažādus elektroniskos katalogus un interneta vietnes.

Projektu nedēļas laikā skolēni arī dodas mācību ekskursijās un piedalīsies Kaspara Vāles rīkotajā robotikas seminārā.

PĒTA NOVADA VĒSTURI. Devītās klases meitenes kopā ar vēstures skolotāju Baibu Meļķi Mazsalacas pilsētas bibliotēkā iepazīstas ar materiāliem par Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem un apkopo informāciju par skolas vēsturi.

MĒBELES IEGŪST OTRO DZĪVI. Sestās klases puiši atjauno nolietotos solus. Tos plānots novietot gaiteņos un 3. stāva vestibilā.

ROTĀJUMI. Septītās klases meitenes drēbju pakaramos ar dekupāžas palīdzību pārvērš par interjera dekoriem.

Jāņa Līgata foto

 

Žetona vakarā

Divpadsmitās klases audzēkņiem projektu nedēļa norisinājās pirms žetona vakara, iestudējot teātra izrādi, tādēļ šonedēļ viņi cītīgi mācās, gatavojoties eksāmeniem.

ŽETONA VAKARĀ. Divpadsmitie priecē savas ģimenes un skolas kolektīvu ar muzikālu iestudējumu — Andreja Upīša lugu «Ziņģu Ješkas uzvara».

Ilzes Mitānes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru