Kam kritīs zelta mandāts?

31.Augusts, 2010
Viedokļi
Laikrakstā

Līdz 10. Saeimas vēlēšanām vairs tikai apaļš kalendārais mēnesis ar mazītiņu astīti, un tāpēc jau puslīdz skaidri var apjaust tos politiskos spēkus, kas 3. oktobra naktī varēs dzert šampanieti un sākt uz restorāna salvetēm uzmest pirmās valdošās koalīcijas shēmas. Iespējams, to variantu nebūs daudz, taču vairāk par vienu noteikti.

Neiedziļinoties precīzos reitinga ciparos, jo tās jebkurā gadījumā ir tikai socioloģiskās aptaujas, kurās regulāri gandrīz piektā daļa ir līdz galam neizlēmušo (bieži arī - savu jau izdarīto izvēli tomēr slepenībā paturošo) respondentu, pagaidām cerīga aina vērojama tikai četrām partiju apvienībām. Ir liela varbūtība, ka tieši šīs brigādes kaut kādā tām vien, nevis vēlētāju lielākajai daļai izprotamā veidā stiķēs valdošo koalīciju izpildvaras veidošanai.

Nav īpaša satraukuma Saskaņas centram - pacietīga un mērķtiecīga darbība Saeimas opozīcijā, kā arī veiksmīga Ušakova (SC) darbība tandēmā ar Šleseru (PLL) Rīgas domē (brīvbiļetes galvaspilsētas sabiedriskajā transportā pensionāriem vien ko vērtas!) ļauj cerēt uz nopietnu daļu no 100 krēsliem Jēkaba ielas namā. Būtiski, ka te summēsies gan krievvalodīgo, gan arī latviešu balsis, jo tikai SC ilgtermiņā strādājis pie latviskās un krieviskās vēlētāju daļas konsolidācijas, kas nav raksturīga politiskajiem konkurentiem.

Iespējams, nelielā eiforijā par gaidāmajiem panākumiem 2. oktobrī joprojām ir Vienotība. Augsti reitingi, spilgtas personālijas reģionālo drezīnu parkā... Izskatās, ka šī apvienība var cerēt arī uz būtisku ārzemēs mītošo vēlētāju daļu, pārsvarā gan pēckara trimdiniekiem un viņu pēctečiem. Par Vienotības dziļi nacionālu idejisko pildījumu sirmos aizjūriešus, šķiet, pārliecinājuši Kristovskis un Ēlerte savos privātajos Austrālijas un ASV apceļojumos, kā arī bariņš viņu sekotāju, kuri - par valsts naudu - brauca apkārt, LR pases dalīdami. Tiesa, Vienotībā ir gana daudz spilgtu personību, kuras var nostrādāt ar Krilova fabulā pieminēto virzienu dažādību, un gan jau oponenti vēl nav nograbinājuši publiskajā telpā visus vecā/jaunā premjera Dombrovska cīņu biedru skeletus... Vēl ir laiks!


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru