Latviete Ķīnā

- 14.Marts, 2013
Viesis
Laikrakstā

Vidzemes Augstskolas absolvente MAIJA KURTE nu jau trīs gadus dzīvo un strādā Ķīnā.

Kāds bija tavs ceļš uz Ķīnu?

Vidzemes Augstskolā studēju politikas zinātni. Pēc absolvēšanas sāku strādāt par Apvienoto Nāciju Organizācijas Attīstības projekta vadītāju vides jomā Latvijā. Pēc projekta noslēguma kopā ar vairākiem kolēģiem izveidojām vides konsultāciju biroju Ekoncepti, ko vadīju līdz pat 2010. gadam. Paralēli ieguvu arī maģistra grādu vides zinātnē.

Viens no Ekoncepti līdzīpašniekiem bija izveidojis vēl vienu uzņēmumu — Linearis, kas darbojās tulkošanas jomā un bija jau aptvēris lielu daļu Latvijas tirgus. Paplašinot darbību, tika apzinātas iespējas darboties ārvalstīs. Rietumeiropas tirgū pastāv sīva konkurence, tādēļ uzņēmuma vadība lūkojās Austrumu virzienā. Gluži kā likteņa zīme bija nejauši Dienas Biznesā ieraudzītais sludinājums par ES — Ķīnas menedžeru apmaiņas programmu, kas sniedz iespēju Eiropas uzņēmējiem gadu pavadīt Ķīnā, lai veiktu tirgus izpēti un uzsāktu uzņēmējdarbību šajā valstī. Nolēmu pieņemt šo dzīves piespēlēto izaicinājumu un doties uz Ķīnu.

Apmaiņas programmas iekļāva Āzijas un jo sevišķi Ķīnas biznesa kultūras padziļinātas studijas. Tā bija iespēja par brīvu iegūt informāciju un pieredzi, par kuru daudziem uzņēmējiem, kas vēlas strādāt Ķīnas tirgū, nākas maksāt no savas kabatas. Apmaiņas programmas laikā intensīvi apguvu ķīniešu valodu. Jāatzīst, ka pašlaik manu ķīniešu valodas prasmi būtu labi uzlabot, jo darbā pārsvarā lietoju angļu valodu. Spēju saprasties sarunvalodas līmenī.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru