Latvijā jūtos kā mājās

6.Jūnijs, 2013
Viesis
Laikrakstā

Tā bez liekulīga patosa SERGEJS ČERŅINS, ļoti turīgs vīrs Krievijas biznesā, kurš savos tikai 42 gados jau sēž prezidenta krēslā kupli sazarotai korporācijai GazEnergoStroi. Tai pašā laikā viņš ir cilvēciski vienkāršs un patīkams sarunu biedrs ar labu humora izjūtu.

Nedaudz iepazīstiniet ar sevi, jo pat Krievijas TV neesat īpaši publiska persona.

Nu, es neesmu no šovbiznesa, lai mani tur visu laiku rādītu! Esmu maskavietis, tur mūsu dzimta dzīvo jau vairākās paaudzēs. Ļoti mīlu Maskavu un tur arī strādāju, mūsu grupā ir vairāk nekā 40 kompāniju. Būvējam dažādus enerģētikas objektus.

Esat guvis labu izglītību. Maskavas Fizikas tehniskais institūts un Antikrīzes vadības procesu akadēmija — divas atšķirīgas jomas. Kāpēc katra no tām?

Abās mācījos dažādos laikos. Maskavas Fiztehs patiešām ir viens no labākajiem Krievijas institūtiem, to pabeidzu tieši, kad beidzās padomju laiki. Pēc izglītības esmu fiziķis; kad sāku nodarboties ar biznesu, apjautu, ka man, iespējams, pietrūkst kādu ekonomisko un tiesību zinību, tad nu pabeidzu arī šo akadēmiju.

Esat Krievijas Zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis, tātad arī atzīts zinātnieku aprindās. Kurā konkrētā jomā?

Savā pirmajā specialitātē — fizikā un enerģētikā. Esmu priecīgs, ka mana doktora disertācijas tēma — energobalansa sistēmas noturība starp Krievijas pilsētām — bija saistīta tieši ar abām šīm lietām, tāpēc īpaši nevajadzēja atrauties no ikdienas darba, lai nodarbotos ar zinātni.

Kāpēc izvēlējāties šādam visai nopietnam projektam tieši Valmieru — tā bija liktenīga nejaušība vai tomēr likumsakarība?

Drīzāk nejaušība, taču vispār jau tomēr ne. Ar Valmieras pašvaldību sastapāmies, pateicoties kopīgiem paziņām. Ļoti produktīvi satikāmies. Man ir simpātiska pašvaldības izrādītā interese un piedāvātais atbalsts infrastruktūras izveidošanā. Domāju, ka tehnoloģisko parku veidošu ar saviem investoriem, ļoti izdevīgs ir stratēģiskais Valmieras novietojums — pusceļā starp Rīgu un Pleskavu.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru