Latvijas aitas vērtē "Klimpās"

- 18.Jūlijs, 2011
Ekonomika
Laikrakstā

Izsolē uzvar AncesGadskārtējā notikumā, šoreiz Aitu dienās 2011, Jeru pagasta Klimpās bija vairāk nekā 400 dalībnieku un interesentu.

VĒRTĪBA. Šķirnes dzīvniekos ieguldīts liels darbs un nauda. Speciālistu vērtējums izstādē ir stingrs, atlasot pašus vērtīgākos.

Anta Lūsas foto

Iepriekš kādā sarunā, stāstot par redzēto Anglijā, Latvijas aitu audzētāju asociācijas valdes priekšsēdētāja profesore Daina Kairiša bilda: apskaudu, ka tur jauni cilvēki nekautrējas sevi saukt par lauksaimniekiem, saimniecības prezentācijā piedalās visa ģimene, arī bērni, un lepojas, ka saimnieko jau piektajā paaudzē. Vērojot Latvijas tumšgalves šķirnes teķu audzēšanas un kontrolnobarošanas centrā (tas ir profesores lolojums) Klimpās sabraukušos, profesore var būt lepna — jaunie aitkopji par savu darbu ir lepni. Mācīties un satikties ar domubiedriem un atpūsties bija sabraukušas ģimenes ar bērniem. Varbūt tā sākas paaudžu pieredze.Ir gan Latvijas aitu audzētāji un interesenti, gan ciemiņi. No Igaunijas asociācijas galvenā aitu vērtētāja Kulli Vikat, Sāmsalas aitu audzēšanas uzņēmuma vairāki citu aitu ganāmpulku pārstāvji, viņiem līdzi arī Austrālijas igauņi.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru