Lielākā kļūda — neprotam sarunāties
ILZE POLKA Valmierā ienākusi kā speciāliste pirmsskolas izglītībā un sākusi strādāt par audzinātāju tolaik tikko durvis vērušajā pirmsskolas izglītības iestādē «Sprīdītis». Ar sirsnību viņa joprojām atceras, kā pilsēta sagaidījusi jaunos speciālistus. Bet pēc 18 gadiem nācies atzīt (arī vīrs Ivars bija pedagogs, aktīvs sportists, ģimenē auga divi dēli), ka savas vajadzības un intereses ar algu nodrošināt nevarēs:
— Tolaik sabiedrībā virmoja doma, ka kaut kas ir jāmaina, jārīkojas. Mēs ar vīru kā parasti ielēcām pēdējā vilcienā, sākot savu biznesu, kas bija saistīts ar vairumtirdzniecību un mazumtirdzniecību. Likās, ka, veidojot uzņēmējdarbību uz cilvēciskiem principiem, respektējot, ka aiz katra darbinieka ir ģimene, problēmu nebūs. Kad Latvijā ieplūda ārzemju investīcijas un radās lielo veikalu tīkli, sapratām, ka esam tikai mazs puteklītis šajā lielajā akmeņu laukā, ka patiesībā mums nav līdzekļu, lai izturētu konkurenci un attīstītu biznesu. Darbs līdz vēlai naktij turpinājās mājās, jo bijām atbildīgi par saviem cilvēkiem, lai viņiem būtu darbs un maize ģimenei. Kad bija ieguldīti visi iespējamie resursi un sapratām, ka turpmāk cietīsim tikai zaudējumus, biznesu likvidējām. Varbūt varējām cīnīties, tomēr labi vien ir, ka tas viss ir beidzies, ka naktīs vienkārši var atpūsties. Arī no lielās atbildības, ka tev jādomā ne tikai par sevi un savu biznesu, bet arī par tajā iesaistītajiem cilvēkiem.
Es gan uzņēmējdarbībā biju tikai aktīviste, jo paralēli strādāju dārziņā un, saprotot, ka ar jau iegūto izglītību un iespējām nav iespējams nodrošināt ģimeni, turpināju mācības «Attīstībā», Latvijas Valsts universitātē maģistrantūrā, lai iegūtu mūsdienīgu sociālā darbinieka un sociālā pedagoga izglītību un šajā jomā dotu savu artavu. Patiesībā visu dzīvi esmu bijusi novērotāja, analizētāja, meklēju likumsakarības cilvēku, sabiedrības rīcībā.
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv