Mācās kultūras darbinieki

- 6.Februāris, 2014
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Pērn septembrī Mazsalacā pirmo metodisko semināru «Rudens skola» kultūras centru vadītājiem un kultūras darba organizatoriem rīkoja Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas kultūras centru asociāciju un Mazsalacas kultūras centru. Šonedēļ semināra dalībnieki atkal pulcējās Mazsalacā, lai turpinātu mācības padziļinātā līmenī.

Attēlā:

RADOŠI. Tāpat kā pirmajā seminārā, arī šoreiz vakaros semināra dalībniekiem bija iespēja radoši izpausties. Otrdien Ķoņu dzirnavās viņi iepazinās ar Rūjienas novada pieredzi kultūrtūrismā un cepa ūdenskliņģerus. Savukārt trešdienas vakarā gleznošanas nodarbības vadīja Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas direktors Jānis Ziņģītis.

Sandra Bētera foto

 

«Pēc Nacionālā kultūras centra lūguma uzņēmos organizēt šos seminārus, jo 30 gados kultūras darbā esmu uzkrājusi pamatīgu pieredzi, ko nodot jaunajiem kolēģiem. Turklāt Mazsalacā ilgstoši pastāvējis kultūras darbinieku metodiskais centrs, šeit bijusi prakses vieta daudziem Kultūras koledžas un Kultūras akadēmijas studentiem.

Pirmajā seminārā aicinājām dalībniekus, kuru darba stāžs kultūras nozarē ir līdz trim gadiem, lai piedāvātu viņiem izglītojošas nodarbības pieredzējušu kolēģu un zinošu lektoru vadībā. Programmu veidojām pietuvinātu praktiskajai dzīvei. Apzināti izvēlējāmies rīkot semināru ārpus Rīgas, jo galvaspilsētai ir sava specifika, bet seminārā ir dalībnieki pārsvarā no dažādiem Latvijas novadiem. Arī mums ir ko parādīt šeit Mazsalacā un apkārtnē. Pēc rudens semināra  saņēmām daudz pozitīvu atsauksmju par četrām Mazsalacā pavadītajām dienām. Dalībnieki pauda vēlmi mācības turpināt. Lai gan apsolījām, ka turpinājums sekos, tomēr pilnīgas pārliecības par to nebija, jo semināra organizēšanai nepieciešams liels līdzfinansējums. Patīkami, ka arī šoreiz valsts piešķīra līdzekļus lektoru algošanai, savukārt Mazsalacas novada pašvaldība atvēlēja telpas un nelielu līdzfinansējumu.»

Otrajā seminārā no 25 dalībniekiem piedalās tikai 20, un tas raksturo situāciju nozarē. Daļa no viņiem kopš rudens ir mainījuši darba vietu vai profesiju. Tā kā kultūras nozarē vairākums ir sieviešu, bērna piedzimšana liek uz laiku mainīt dzīves prioritātes. Dalībnieki pārstāv dažādus Latvijas novadus un pilsētas. Tālākais brauciens bijis dalībniekam no Liepājas.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru