Mediķi atgādina – karstā laikā jābūt piesardzīgiem

- 31.Maijs, 2011
Veselība un labklājība
Portālā

Ņemot vērā meteorologu prognozētās laika izmaiņas tuvākajām dienām – karstumu, sutīgu laiku, kā arī pērkona negaisu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta mediķi aicina iedzīvotājus pēc iespējas mazāk uzturēties saulē dienas karstākajā periodā, izvēlēties atbilstošu apģērbu, uzņemt pietiekamā daudzumā šķidrumu un saudzēt bērnu veselību.

Apstākļos, kad karstums sasniedz un pārsniedz 28 - 30 grādus pēc Celsija, NMP dienesta mediķi aicina iedzīvotājus ievērot piesardzību, lai izvairītos no pārkaršanas un karstuma dūriena.

Īpaši bīstama atrašanās saulē ir maziem bērniem – viņiem ieteicams uzturēties ēnā vai vēsās iekštelpās. Nekādā gadījumā neatstājiet bērnus vienus pašus mašīnā. Raugieties, lai bērns nepārkarstu guļot. Atcerieties, ka mazuļa ratiņi var pārvērsties par „siltumnīcu” un bērns pārkarsis var iet bojā. Bērns var pārkarst arī guļot smacīgās un karstās iekštelpās.

Karstajā laikā ir jāpalielina uzņemtā šķidruma daudzums. Nedzeriet šķidrumu, kas satur alkoholu vai lielu daudzumu cukura. Vislabāk dzert vēsu tēju, minerālūdeni bez gāzes u.c.

Centieties plānot savu dienu tā, lai jūs varētu izvairīties no karstuma un pēc iespējas vairāk atrastos labi vēdināmās telpās. Gadījumā, ja uz ielas jums paliek pārāk karsti, aicinām meklēt atvēsinājumu veikalos, kafejnīcās, telpās ar kondicionēšanas iekārtām.

Ja jums jādodas ārpus mājas, aizsargājiet sevi un bērnus no saules iedarbības, valkājot cepuri vai lakatiņu un saulesbrilles. Mugurā ieteicams vilkt gaišu, vieglu, elpojošu, ērtu apģērbu no dabīga materiāla, paņemiet līdzi pietiekamu daudzumu ūdens.

Izvairieties no ilgstošas un fiziskas piepūles saulē vai karstās nevēdinātās telpās, piem., darba uz lauka vai sportošanas.

Cilvēkiem, kas slimo ar hroniskām saslimšanām, tai skaitā sirds asinsvadu slimībām, karstā laikā jāatceras lietot savi pastāvīgi lietojamie medikamenti.

Atgādinām, ka karstā laikā veselība var pasliktināties gados vecākiem cilvēkiem; zīdaiņiem un maziem bērniem; cilvēkiem, kuri slimo ar hroniskām slimībām, īpaši ar elpceļu vai sirds slimībām; cilvēkiem, kuri veic fiziskas aktivitātes un tiem, kuri lieto noteiktus medikamentu veidus, kā arī cilvēkiem, kuri lieto alkoholu un citas atkarības vielas.

Ja karstajā laikā, pēc uzturēšanās saulē rodas veselības problēmas, konsultējaties ar savu ģimenes ārstu vai ārpus ģimenes ārstu darba laika zvaniet uz Veselības norēķinu centra Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa numuru 66016001*. Bet, ja parādās ķermeņa trīcēšana, drebuļi, augsta temperatūra, slikta dūša ar vemšanu, apziņas traucējumi, krampji, samaņas zudums - zvaniet 113 ātrajai palīdzībai.

* Darba dienās no plkst. 18.00 – 08.00 no rīta, brīvdienās un svētku dienās – visu diennakti.

Komentāri
Pievienot komentāru