"Pārmaiņas vajadzīgas, lai dabūtu uzrāvienu!"

- 7.Jūlijs, 2017
Politika
Portālā

"Vadīt domi? Jā, esmu tam nobriedusi," – tā pirms vēlēšanām intervijā reģionālajam laikrakstam "Kurzemnieks" sacīja Daiga Kalniņa. Nu viņa – pa pusei rīdziniece, pa pusei alsundzniece – ar četrām balsīm "pret" un piecām "par" ievēlēta par Alsungas novada domes priekšsēdētāju.

Par Alsungas novada domes priekšsēdētāju kļuvusi pedagoģijas doktore Daiga Kalniņa.

Foto – Roberts Prauliņš

Alsunga ir viens no mazākajiem novadiem Latvijā, taču cīņa par vietām domē tur allaž bijusi saasināta. Arī šoreiz uz deviņām vietām kandidēja cilvēki no četriem sarakstiem. No D. Kalniņas izveidotās apvienības "Par Alsungas novada izaugsmi" saraksta par deputātēm tika ievēlētas D. Kalniņa, vietējā muzeja vadītāja Inga Bredovska un NVA Kuldīgas nodaļas darbiniece Zaiga Vanaga.

D. Kalniņa ir Latvijas Universitātes lektore, pedagoģijas doktore. Dzimusi 1978. gadā, audzina trīs bērnus – vecākajai meitai ir 15 gadu, dēlam četri, mazajai meitiņai gadiņš. Cilvēki par D. Kalniņu, Alsungas vidusskolas 1996. gada absolventi, vairāk uzzināja pirms gada, pateicoties viņas rosībai, izveidojot atrakciju parku "Mežvidu labirints", iesaistoties novada sabiedriskajā dzīvē, vadot tā attīstības biedrību, organizējot konkursu "Suiti turas!". Taču jau pirms trim gadiem, kad tika veidots partijas "No sirds Latvijai" (NSL) saraksts Kurzemes apgabalā, D. Kalniņa tajā bija augsto otro kārtas numuru. Iegūstot 799 plusus un 357 mīnusus, palika Kurzemē trešā un parlamentā neiekļuva, bet līdz ievēlēšanai domē bija deputāta Aivara Meijas palīdze.

Kāpēc tieši NSL? "Jo viņi vēl nebija sevi degradējuši, tas bija jauns spēks, un atbalstu viņu vērtības – par godīgumu, atbildīgumu, likumību," saka D. Kalniņa.

Nu viņa jau uzrakstījusi atlūgumu Saeimā, bet LU vēl paturēšot kādu lekciju sestdienās, lai nezūd kontakts ar jauniešiem. Mazākie bērni iešot bērnudārzā Alsungā, vecākā meita esot iestājusies Rīgas 1. ģimnāzijā un būs galvaspilsētā kopā ar tēvu.

Ko šajās pašvaldību vēlēšanās solīja apvienība un tās vadītāja, ka izdevās iegūt tikpat vietu, cik līdzšinējā priekšsēdētāja Aivara Sokolovska vadītajam Latvijas Zemnieku savienības sarakstam?

Janvāra beigās D. Kalniņa sadarbībā ar pašvaldību Alsungas muzejā bija sarīkojusi diskusiju par darba iespējām novadā. Pirms vēlēšanām D. Kalniņa solīja katram alsundzniekam parādīt ļoti personisku, ieinteresētu attieksmi, uzrunāt tad, kad redz, ka ir grūtības, informēt, kur vērsties, ko darīt. Solīja atbalstīt jaunās ģimenes un uzsvēra, ka pienācīgi netiek izmantots suitu kultūrtelpas zīmols.

"Lai mūsu apvienība varētu pildīt vēlētājiem solīto, svarīgs priekšnosacījums ir vadīt domes darbu. Tāpēc arī koalīcija tika veidota ar apvienību "Suitu zeme", kuras pārstāvji piekrita kopīgam darbam ar mani kā domes priekšsēdētāju," saka D. Kalniņa. "Suitu zemes" vadītājs G. Rozentāls, šos četrus gadus būdams opozīcijā A. Sokolovskim, kritizēja viņa vadīto domi par gausu novada attīstību. Tieši G. Rozentāla laikā suitu novads iekļuva UNESCO nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā. "Ja cilvēks vienā vietā ir ilgstoši, viņš zaudē spēju lietas redzēt no malas. Un pārmaiņas ir vajadzīgas, lai dabūtu uzrāvienu! Protams, nevaram uztaisīt revolūciju, jo daudz kas atkarīgs no valsts politikas, bet man nekad nav paticis cepties virtuvē pie kafijas tases vai čīkstēt. Man vienmēr ir bijusi vēlme pašai iesaistīties."

Komentāri
Pievienot komentāru