Pieredzējuma radīšana

- 12.Februāris, 2014
Izglītība
Laikrakstā

Tūrisma izstādē «Balttour 2014» prezentēta Vidzemes Augstskolas pasniedzēju Andra Klepera un Jura Smaļinska grāmata «Tūristu gids. Vietas pieredzējuma radīšana», kurā ir apvienotas teorētiskās un praktiskās atziņas, kā veiksmīgi vadīt visdažādākās ekskursijas. Grāmatā var uzzināt, kā veidot ekskursiju saturu, kas ir interpretācija un kā mērķtiecīgi veidot stāstījumu, liekot lietā visdažādākās metodes, lai radītu vietas pieredzējumu. Izdevums noderēs gan šajā jomā pieredzējušajiem, gan iesācējiem, lai veicinātu ekskursiju vadīšanas kvalitāti.

Attēlā:

KOPDARBS. Jura Smaļinska (no kreisās) un Andra Klepera grāmata «Tūristu gids. Vietas pieredzējuma radīšana» jau izraisījusi lielu interesi tūrisma jomas profesionāļu aprindās.

Jāņa Līgata foto

Šis nav pirmais abu pasniedzēju kopdarbs. Šī ir jau trešā šajā sērijā izdotā grāmata. Sadarbībā ar citiem Vidzemes Augstskolas Tūrisma un viesmīlības vadības fakultātes docētājiem savulaik tapusi grāmata «Tūrisma maršrutu veidošana» un «Velotūrisma plānotāja un pakalpojumu sniedzēja rokasgrāmata». Iecerēts turpināt grāmatu sēriju ar jauniem izdevumiem. Autoriem padomā grāmata par Gaujas Nacionālo parku un citām tēmām.

«Darbu veicām ar misijas apziņu, jo šis ir viens no veidiem, kā rūpēties par to, lai Latvijā būtu kvalitatīvs tūrisma piedāvājums. Grāmata domāta tiem, kas saskaras ar ekskursiju organizēšanu, vadīšanu un interpretāciju plašākajā tās nozīmē — esošajiem un topošajiem gidiem, ekskursiju vadītājiem muzejos, vides nodarbību vadītājiem, ceļotāju grupu pavadoņiem, izglītības metodiķiem, gidu kursu organizatoriem, tūrisma informācijas centru darbiniekiem, tūrisma objektu apsaimniekotājiem, kuri uzņem viesus, tūrismu studējošajiem. Ceram, ka mūsu pieredze un zināšanas palīdzēs bagātināt tūrisma piedāvājumu un uzlabot tā kvalitāti,» tā Andris Klepers.

Juris Smaļinskis piebilst:

«Abi esam tūrisma jomas praktiķi, kas ar gida darbību nodarbojamies divus gadu desmitus. Esam uzkrājuši pietiekami lielu pieredzi un zināšanas, tādēļ vēlējāmies tās apkopot un izdot taustāmā formā. Šāds materiāls līdz šim latviski nav izdots. Pat, ja būtu izdots pirms 20 gadiem, šajā laikā ir ļoti mainījusies situācija un pieeja tūrisma produktu pasniegšanas veidā un interpretācijā, kam grāmatā pievērsta liela loma. Īpašu uzsvaru likām arī uz jauno tehnoloģiju lietojumu ekskursiju vadīšanā.»


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru