Piesakies: kafija ar politiķiem

- 21.Janvāris, 2015
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai veicinātu Valmieras un tās apkārtnes jauniešu iespējas politiskajā līdzdalībā, aicinām pilsētas  jauniešus un pašvaldības lēmumu pieņēmējus piedalīties strukturētā dialoga (SD) diskusijā «Kafija ar politiķiem» 26. janvārī pilsētas domē no pl. 14 līdz 17.

«Kafija ar politiķiem» ir īpaši organizēta pēcpusdiena, kurā pie kafijas un tējas tasēm satiekas jaunieši un lēmumu pieņēmēji, lai pārrunātu kādu noteiktu tematu, uzklausītu viens otra viedokli un kopā radītu jaunas idejas vai meklētu risinājumus jau esošām problēmām. Tā ir platforma neformālām sarunām brīvā gaisotnē, kurā visi runā viens ar otru kā līdzīgs ar līdzīgu.

Lai pieteiktos uz kafiju, nepieciešams sazināties e-pastā gundega.silina@vnf.lv vai zvanot pa mob. tel. 27820430.

Diskusijās jaunieši un pašvaldības lēmumu pieņēmēji aicināti savu viedokli paust par šādiem jautājumiem:

* Kas būtu jādara, lai veicinātu uzticību un sapratni starp jauniešiem un lēmumu pieņēmējiem, kā arī uzlabotu abu iesaistīto pušu savstarpējās sadarbības kvalitāti?

*  Kas būtu jādara, lai jaunieši un jauniešu organizācijas kopā ar lēmumu pieņēmējiem (valsts, pašvaldību amatpersonas) pilnvērtīgi iesaistītos lēmumu pieņemšanas procesos?

*  Kas būtu jādara visos iespējamos izglītības veidos, lai veicinātu politisko līdzdalību?

* Kā jauniešus ar atšķirīgām pieredzēm un zināšanām vajadzētu informēt, iedrošināt un motivēt iesaistīties politiskos un demokrātiskos  procesos, un kā jaunās un alternatīvās tehnoloģijas un rīki var tikt izmantotas šiem procesiem?

* Kā darbs ar jaunatni var veicināt jauniešu politisko līdzdalību?

Pirmā Vidzemes reģiona SD diskusija «Kafija ar politiķiem» jau notikusi Burtniekos, par kuru iespējams vairāk uzzināt http://www.vnf.lv/lv/zinas/jauniesiem-un-lemumu-pienemejiem-jatiekas-biezak/. Diskusijas un semināri tiek organizēti Eiropas Savienības Strukturētā dialoga ietvaros, kas jauniešiem, jauniešu politikas veidotājiem un īstenotājiem sniedz iespēju aktualizēt jaunatnes politikas problēmjautājumus vietējā, nacionālā un Eiropas līmenī. LJP mājaslapā www.ljp.lv atradīsiet vairāk informācijas par Strukturēto dialogu, plānotajām diskusijām un semināriem.

BURTNIEKOS. Vienā no darba grupām dialogā ar politiķiem Burtnieku novadā.

Emīla Vanaga foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru