Pirmoreiz bez būt vai nebūt

- 7.Septembris, 2010
Izglītība
Laikrakstā

Zālienā pie Vilpulkas sākumskolas un bērnudārza par jaunā mācību gada ieskaņu vairākas dienas liecināja lieli un raibi rudens ziedu vainagi, kuros katrs pašu audzētais zieds ticis likts ar kādu labu apņemšanos un cerību. Par to, kāds šajā mācību iestādē solās būt jaunais cēliens, stāsta tās direktore Gita Zariņa.

Attēlā: KUPLĀ LOKĀ. Vilpulkas sākumskolas un bērnudārza skolotājas kopā ar bērnudārza ķipariem

Pilna pirmā klase

Vilpulkā 1. septembris ir veiksmīgs, jo pa ilgiem gadiem nokomplektēta pilna pirmā klase. Mācības tajā sākuši astoņi bērni - četras meitenes un četri zēni. Pēc apvienotā principa strādā otrā un trešā klase, bet ceturtā - atsevišķi. Sākumskolā šogad zināšanas apgūst 24 bērni, par diviem vairāk nekā pērn. Esam skoliņa ar nelielu, bet tomēr plusu. Par to, ka uz to varam cerēt vēl vismaz divus gadus, liecina 15 sešgadīgie, kas apmeklē nodarbības ēkas otrā spārnā izvietotajā bērnudārzā. Piecgadīgo un četrgadīgo šeit ir pat vēl vairāk. Tās ir tā saucamo trekno gadu sekas demogrāfijā, bet bail domāt, kas notiks tālāk, kad sekos valsts ekonomiskās krīzes tukšie gadi.

Pērn arī mūsu skolai bija jāveic akreditācija. Sarunās ar pašvaldību nolēmām to darīt, lai, kamēr vien Vilpulkā būs bērni, tuvumā tiem būtu arī sava sākumskola. Šis 1. septembris mūsu atmiņā paliks arī ar to, ka pa ilgiem gadiem, gatavojoties jaunajai mācību sezonai, beidzot nebija satraukuma par to, vai pietiks bērnu, vai pastāvēs skola, vai būs transports un darba vietas. Šoreiz bija jūtama stabilitāte, tādēļ ar prieku varējām darīt savu darbu.

NOTIKUMS. Šoreiz pilna pirmā klase. Skolotāja Sanita ar saviem astoņiem pirmklasniekiem.

GARDI. Tieši tā prot gatavot pieredzējusī pavāre un virtuves vadītāja Nadežda (no kreisās), bet ēdināšanas dokumentācijas kārtošana ir uzskaitvedes Elitas pārziņā.

Foto: Jānis Līgats


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru