Projektā EKOPAKA iedzīvotāji visā Latvijā aktīvi nodevuši utilizācijai jau 20 tonnas izlietoto bateriju

- 24.Janvāris, 2012
Pilsētās un novados
Portālā

Latvijā vadošā eksprespasta pakalpojumu sniedzēja SIA DPD Latvija atbalstītajā projektā EKOPAKA savāktas jau 20 tonnas izlietoto bateriju. Tā mērķis ir veicināt sabiedrību un uzņēmumus šķirot izlietotās baterijas otrreizējai pārstrādei tām paredzētās kartona kastēs, tādējādi pasargājot apkārtējo vidi no bīstamā piesārņojuma.

Projekta EKOPAKA ietvaros visā Latvijā mazumtirdzniecības veikalu tīklos RIMI, SupernettoMaxima, Elvi un DEPO, degvielas uzpildes stacijās Lukoil un uzņēmumos izvietotas vairāk nekā 400 bateriju savākšanas kastes, kuras pēc projekta dalībnieku pieteikuma DPD nogādā uz bateriju savākšanas un pārstrādes punktiem.

Ainārs Gilis, DPD Latvija valdes priekšsēdētājs: „DPD ir atbildīgs uzņēmums, kam rūp vides aizsardzība un kas atbalsta otrreizēju bīstamo atkritumu pārstrādi. Mums ir patiess prieks, ka kopš projekta sākuma DPD otrreizējai pārstrādei nogādājis jau 20 tonnas izlietoto bateriju. Plānojam projektu atbalstīt arī nākotnē, līdz ar to vēlamies aicināt ikvienu Latvijas iedzīvotāju piedalīties tajā un būt sociāli atbildīgiem pret apkārtējo vidi!”

Lai arī projekts EKOPAKA norisinās visā Latvijā, visaktīvākie dalībnieki ir Rīgā un Rīgas rajonā, kur kopš kampaņas sākuma savāktas jau 20 tonnas izlietoto bateriju. Otrs aktīvākais reģions ir Jelgava, savukārt no uzņēmumiem visaktīvāk baterijas vākuši RIMI un Maxima lielveikali.

EKOPAKA atgādina, ka izlietoto bateriju šķirošana un nodošana otrreizējai pārstrādei ir nepieciešama, jo tās kaitīgi iedarbojas gan uz cilvēka organismu, gan uz apkārtējo vidi. To sastāvā ir tādi smagie metāli kā dzīvsudrabs, svins, kadmijs un niķelis. Videi nedraudzīgās baterijas tiek nogādātas Vācijā gala pārstrādei. Projektu organizē SIA DPD Latvija un bīstamo atkritumu apsaimniekotājs A/S BAO.

Komentāri
Pievienot komentāru