Radošie Latvijas iedzīvotāji dalās ar saviem izgudrojumiem

- 25.Janvāris, 2012
Dzīvesstils
Portālā

Sakņu rīve - auskaru turētājs, smilšu maisu māja, paštaisīta dārza duša, transformējams kafijas galdiņš un kaste sliekām – tie ir tikai daži no konkursā „Ideju daudzināšana” pieteiktajiem darbiem, kurus radījuši cilvēki no visas Latvijas, daloties un daudzinot savas idejas.

„Nav jābūt ķīmijas vai fizikas profesoram, lai kļūtu par izgudrotāju. To apliecina jau vairāk nekā 40 darbi, kas iesniegti „Ideju daudzinātavā”. Ir nepieciešama neliela izdoma un vecās lietas iegūst pilnīgi citu pielietojumu,” norāda Viasat vadītājs Baltijas valstīs Raivo Rosts, aicinot radošos Latvijas cilvēkus piedalīties konkursā.

Valmieriete Zane Bulmeistare stāsta par savu izgudrojumu: "Rullējamais blociņš, ko katrs pats sev var izveidot. No dēļa gabaliem, skrūvēm, striķīša, gumijas un kases papīra tapa norullējamie blociņi. Uz tā uzraksta vajadzīgo ziņojumu, novelk to aiz gumijas, noplēš un atdod pēc piederības. Un citā laikā var turēt uz galda, pagrieztu uz otru pusi."

Vēl līdz 30. janvārim ikviens, kurš ir izdomājis un savām rokām izgatavojis kādu unikālu mājsaimniecības ierīci vai priekšmetu, to skaitā – piešķīris kādai vecai lietai, „jaunu dzīvi”, tiek aicināts dalīties ar izgudrojuma ideju.

Lai piedalītos konkursā ir jāiesūta fotogrāfija un apraksts izveidotajā konkursa lapā portālā www.draugiem.lv/ideju.daudzinasana, vai arī – jāatsūta tā uz e-pastu – info@viasat.lv.

Konkursa noslēgumā, 31.janvārī, tiks noteikti divi konkursa uzvarētāji: vienu balvu iegūs tas izgudrojums, kurš konkursa laikā būs saņēmis visvairāk atzīmes „Man patīk” konkursa lapā portālā draugiem.lv, savukārt otru uzvarētāju noteiks žūrija, kuras sastāvā būs Viasat, Latvijas Amatniecības kameras un Latvijas izgudrotāju biedrības pārstāvji.

Ar darbiem no „Ideju daudzinātavas” var iepazīties šeit: http://www.draugiem.lv/ideju.daudzinasana/gallery/index?aid=38144444

Konkursu „Ideju daudzināšana” organizē Viasat dokumentālie kanāli sadarbībā ar Latvijas Amatniecības kameru un Latvijas Izgudrotāju biedrību.

Komentāri
Pievienot komentāru