Sakoptākie īpašumi Ramatas pagastā

- 16.Decembris, 2013
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Konkursā «Veidosim skaistu un sakoptu Mazsalacas novadu» individuālo māju kategorijā pirmo vietu ieguva Caunas. Šo Igaunijas pierobežā esošo nomaļo, meža ielokā ieskauto māju saimnieki ir Vilma un Edgars Treieri.

Viesojamies Caunās Ziemassvētku gaidīšanas laikā. Pirmajā istabā sienu rotā adventa vainagu kolekcija. Tos darinājusi meita Indra, kas ir profesionāla floriste. Viņa parūpējusies par vecāku mājas interjera izdaiļošanu. Otrajā istabā izkārti puzuri, bet pie sienas — Indras veidotās gleznas.

Tikpat rūpīgi kā par iekštelpu izdaiļošanu saimnieki rūpējas arī par sētas sakopšanu, tomēr lielā atzinība bijusi viņiem pārsteigums. Pēdējos gados Vilmas kundzi aizvien vairāk pieviļ veselība, tādēļ lielāko daļu darba nākas veikt vīram. Vairākas dienas nepieciešamas, lai ar trimmeri nopļautu pushektāru lielo teritoriju ap māju. Savukārt par dārzu rūpēties vecākiem palīdz meita ar znotu.

Lai arī dzīvot nomaļajā sētā meža vidū kļūst arvien grūtāk, tomēr Vilma un Edgars nevēlas doties uz pilsētu, jo dzīvoklī viņi justos kā ieslodzījumā.

«Rudenī te ir skaistāk nekā Siguldā,» lepojas Caunu saimnieki. Abi smej, ka jūtas šeit kā dabas rezervātā, jo meža zvēru ir ļoti daudz. Brieži, stirnas, mežacūkas, zaķi un jenotsuņi nekautrējas nākt pagalmā. Vilkus gan tikai dzirdot gaudojam kaut kur tālumā, māju tuvumā neesot manīti.

Caunas ir Vilmas kundzes dzimtās mājas, un šeit viņa ir nodzīvojusi visu mūžu — jau 81 gadu. Mājas uzbūvējis tēvs, kas pirmās brīvvalsts laikā šeit izveidojis jaunsaimniecību. Padomju laikā tēva iekoptie lauki aizauguši ar mežiem. Vilmas kundze atceras tos laikus, kad meža vietā bijis klajums un varēja redzēt kaimiņu mājas, kas pašlaik ir pamestas.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru