Sāks ceļu bedrīšu remontu

- 2.Maijs, 2012
Pilsētās un novados
Portālā

Tuvākajā laikā tiks uzsākti valsts autoceļu melno segumu defektu masveida remontdarbi jeb tā saucamais „bedrīšu remonts”. Kopumā šos darbus vienlaicīgi veiks līdz pat 100 remontbrigādēm visā Latvijas valsts ceļu tīklā, līdz ar to ir jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem, informē Latvijas valsts ceļu Satiksmes informācijas centrs.

Ceļu segumu sakārtošana pēc ziemas tiks veikta prioritārā secībā. Vispirms tiks sakārtoti ceļi svarīgākajos autosatiksmes maršrutos, pamatojoties uz ceļu uzturēšanas klasēm - A (augstākā), B, C un D (zemākā). Plānots, ka asfaltēto ceļu brauktuves defekti A klases ceļos tiks saremontēti līdz 1.jūnijam, līdz 15. jūnijam – B  klases ceļos un līdz 1. jūlijam - C un D klases ceļos.

Ceļu bedrīšu remonta pamattehnoloģija ir to aizpildīšana ar šķembām un bitumena emulsiju, kas vislabāk piemērota vairumam ceļu segumiem ar augstu bojājumu pakāpi. Šo darbu vietās tiks noteikti īslaicīgie satiksmes ierobežojumi - darbu laikā lokāli tiek sašaurināta brauktuve darbu zonā, būtiski ierobežojot braukšanas ātrumu. Pēc darbu beigām remontposmā nosaka maksimālā ātruma ierobežojumu 50-70km/h uz periodu līdz 3 diennaktīm.  Autovadītāji aicināti būt uzmanīgiem un ievērot noteikto satiksmes organizācijas kārtību ceļu remonta vietās!

Apžūstot ceļa konstrukcijai pēc pavasara šķīdoņa, pakāpeniski tiek atcelti sezonāli ieviestie kravu pārvadājumu ierobežojumi uz vietējās un reģionālās nozīmes valsts autoceļiem. Pēc šo ierobežojumu atcelšanas ceļi ar grants segumu tiks savesti kārtība.

Ar valsts autoceļu uzturēšanas principiem, klasēm un avārijas stāvoklī esošo ceļu posmu sarakstiem, kas uzturami ar pazeminātām prasībām 2012. gada vasaras sezonā var iepazīties www.lvceli.lv sadaļā ”Valsts autoceļu uzturēšanas līmenis”.

Komentāri
Pievienot komentāru