Sirdī kņud glābēja nervs

- 16.Maijs, 2013
Viesis
Laikrakstā

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes komandiera vietnieka pienākumus, strādājot Valmierā, tikai pāris mēnešus pilda Gints ILVA. Darbs Gulbenē, kur Gints dzimis un joprojām dzīvo, Madonā, Valmierā. Tāds ir 36 gadus vecā glābēja karjeras ceļš. Darbs, pieredze un zināšanas ir novērtētas, tāpēc Gints ticis gruntīgā priekšnieka krēslā, bet viņš neslēpj, ka darbs ar šļūteni rokās, steiga un gandarījums par paveikto sirdī ir dzīvāks par dzīvu. 

— Nav jau tā, ka, esot priekšniekos, neizbraucu uz ugunsgrēkiem. Braucu uz paaugstinātas bīstamības degšanām un vadu glābšanu. Varbūt mazāk kļuvis tiešā darba — iet dziļos dūmos, karstumā, kāpt augstumā. Mazliet pietrūkst ugunsdzēsēja ikdienas.

Par ugunsdzēsēju darbu gan zinām, ka tas ir visai bīstams.

— Ar gadiem šīs sajūtas mainās. Pieredze palīdz. Bet, ja par bailēm, tad tikai muļķim jau nav bail. Dzēšot ugunsgrēku, ir stress. Tā tas būs vienmēr. Vienkārši ar laiku tu māki ar sevi un situāciju labāk tikt galā. Ja jūs runātu ar jaunu čali, kas nupat atnācis strādāt, iespējams, viņš pateiktu daudz vairāk. Ierasti ir visvairāk bail no karstuma, augstuma un tā, ka, ieejot piedūmotā telpā, nekā neredzi. Tiešām ir tikai dūmi un karstums. Nekas patīkams tas nav.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru