TDK „Pastalnieki” aicina uz koncertu „Raksti”

- 25.Janvāris, 2012
Kultūra un izklaide
Portālā

4. februārī plkst.17.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Tautas deju kopas (TDK) „Pastalnieki” koncerts „Raksti”. Koncertā piedalīsies sadraudzības kolektīvi no dažādām Latvijas pilsētām un arī no Lietuvas: „Jumis” (Priekuļi), „Dzīpars” (Dobele), „Sānsolis” (Aloja), Swedbankas deju kolektīvs (Rīga), „Jotvingis” (Lietuva), „Apinītis” (Gulbene), „Kalve Zelta Smiltis” (Jelgava), „Gauja” un „Pastalnieki” (Valmiera) un „Sadancis” (Burtnieku novads). Kolektīvi uz skatuves izdejos dažādas rakstu zīmes, tās veidojot kopīgos deju priekšnesumos.

Deju kopa „Pastalnieki” izveidota 1981. gada 13. oktobrī. Pagājušā gada rudenī notika kolektīva 30 gadu jubilejas koncerts. Kopš 2010. gada kolektīvu vada Arita Aldiņa Psjuka un Jānis Psjuks. „Pastalnieku” sastāvs gadu laikā mainījies, taču ik gadu kolektīvā dejo aptuveni 30 dalībnieki. Kolektīs piedalījies gan Dziesmu un Deju svētkos, Rīgai 800, kā arī regulāri koncertē Latvijā un ārpus valsts robežām – Austrijā, Holandē, Ungārijā, Slovākijā un citviet. Piemēram, 2002. un 2003. gadā kolektīvs piedalījies 23 dažādos pasākumos. 2001./2002. gada sezonā kopā ar Valmieras Kultūras centra bērnu deju kolektīvu un Valmieras muzeja darbiniekiem tapa uzvedums „Tirgus kliņģeris”, kas izrādīts vairāk nekā 20 reizes Latvijā un aiz tās robežām. Tāpat kolektīvs aktīvi organizējis labdarības koncertus „Ielūdz Pastalnieki”, starp tiem arī 10. jubilejas koncerts Krogū ielūdz Pastalnieki, kas bija veidots kā muzikāli horeogrāfisks uzvedums un guva nedalītu skatītāju atzinību.

Kolektīvs saka paldies par atbalstu koncerta „Raksti” organizēšanā ziedu salonam „Vētras”, keramikas ražotnei SIA „Rebeka”, Valmieras pilsētas pašvaldībai, „Valmiermuižas alus”, laikrakstam „Liesma” un radio „SWH”.

Komentāri
Pievienot komentāru