Vācu mākslinieki Valmieras muzejā

- 31.Oktobris, 2011
Kultūra un izklaide
Portālā

3. novembrī plkst. 17.00 Valmieras muzeja izstāžu namā tiks atklātas divu Vācijas mākslinieku Volfganga Melūna un Arnolda Buša mākslas darbu izstādes.

Nākošajā gadā apritēs 20 gadi kopš pastāv aktīvas partnerattiecības starp Valmieras rajonu un Gīterslo apgabalu, kur no pirmsākuma kultūra un māksla bijušas nozīmīga un neatņemama sadarbības sastāvdaļa. Aizvadītajos gados notikušas daudzas izstādes abās valstīs. Šī būs ceturtā izstāde Valmieras muzeja Izstāžu nama pastāvēšanas sešos gados. Izstādes kuratores no Vācijas puses ir Giterslo kultūras sakaru koordinatore, mākslas zinātniece Silvana Kreijere, no Latvijas – Valmieras muzeja izstāžu un pasākumu nodaļas vadītāja Guna Medne.

Pirmā stāva izstāžu zālē būs apskatāmas mākslinieka Volfganga Melūna gleznas. Mākslinieks dzimis 1947. gadā Nordenhamā (Nordenham) tuvu Ziemeļjūrai. Kopš 2000. gada dzīvo un strādā Giterslo apgabalā un no tā laika piedalās māklsas izstādēs Vācijā un ārzemēs. Mākslas kritiķi novērtē īpašo žestu V. Melūna glezniecības stilā, viņa spēju ar trekniem, retiem otas traipiem izteikt ārkārtīgi daudz. Jaunākajos darbos galvenā tēma ir komunikācija un savstarpējās attiecības. Volfganga Melūna darbos atsevišķās krāsu kārtas saplūst harmoniskā kopumā, arī tad ja darbā būs tematizēts konflikts. Iznākumi bieži vien ir dramatiski gaismu un krāsu inscenējumi, ne reti tikai melni balti. Bet vienmēr atkal viņam svarīgi saglabāt humoru. Īpašu nozīmi mākslinieka radošā darbā ieņem viņa savdabīgās mākslas akcijas un performencas, kuras notiek īpaši izraudzītās vietās (galerijās, mākslas izstādēs, Venēcijas Biennālē). Tajās viņš komunicē ar dalībniekiem par mākslas saturu, dziļāko jēgu un tās popularizēšanu sabiedrībā.

Otrā stāva zālē būs skatāmi mākslinieka Arnolda Buša zīmējumi. Mākslinieks dzimis 1948. gadā Ziemeļreinvesfālijā. Māksla ir viņa dzīves saturs un dvēseles izpausme. Arnolds Bušs ir viens no reģiona izcilākajiem zīmēšanas meistariem. Tapušas ilustrācijas un pašportreti, estētiski noformētas dienasgrāmatas un apgleznotas korespondences. Pats sev noteicis ikdienas darba disciplīnu, nerimstošā aizrautībā un ar īpašu savdabīgu skatu uz dzīvi, veido darbus ar tušu, sēpiju, akvareļkrāsu un zīmuli uz atlasītiem smalkiem vai arī raupjiem papīriem. Būdams nenogurstošs vērotājs ar savdabīgu piegājienu iedziļinās iemīļotajās tēmās „dzīve un dzīvība”, kuru nevar atdalīt no domas par viņpasauli. A. Bušs daudzu gadu garumā rīko vai piedalās izstādēs Ziemeļreinvestfālijā, Vācijā, Polijā, Itālijā, Spānijā un Holandē.

Abi mākslinieki ieradīsies arī uz izstādes atklāšanas pasākumu, viesosies Valmieras kultūras un mākslas izglītības iestādēs, apmeklēs Vecrīgu, skaistākās Valmieras un Cēsu pilsētu vietas.

Šīs izstādes tapšanu un mākslinieku viesošanos Latvijā finansiāli atbalsta no Vācijas puses Giterslo apgabals, no Latvijas puses – biedrība „Valmieras – Giterslo reģionu sadarbībai”, Valmieras pilsētas pašvaldības Valmieras muzejs.

Komentāri
Pievienot komentāru