Valmierā norisināsies starptautisks festivāls „Eiropas pilsētu leģendas”

- 17.Jūnijs, 2011
Kultūra un izklaide
Portālā

Šovasar, no 30.jūnija līdz 4.jūlijam, Valmieras Pilsētas svētku ietvaros norisināsies starptautisks kultūras festivāls „Eiropas pilsētu leģendas”, kas pulcēs kultūras grupas un nevalstiskās organizācijas no vairākām Valmieras sadraudzības pilsētām.

Kā stāsta Valmieras pilsētas pašvaldības ārējo sakaru koordinatore Sanda Deisone, Valmierā ieradīsies tautas mūziķi un dejotāji no Solnas (Zviedrija), Hoje – Tāstrupas (Dānija), Zdunska Volas (Polija), Halles (Vācija), kā arī no Paņevežas (Lietuva) un Opplandes (Norvēģija). Festivāla viesi kopā ar Valmieras pašdarbības kolektīviem piedalīsies radošajās darbnīcās, mākslinieciskās izpausmēs stāstīs savu pilsētu leģendas, kā arī piedalīsies vairākos pilsētas svētku pasākumos. Būs arī Draudzības telts, kurā valmieriešiem būs iespēja tuvāk iepazīt pārstāvētās sadraudzības pilsētas.

Festivāla ietvaros norisināsies arī nevalstisko organizāciju forums, kurā tiks runāts par savstarpējās sadarbības iespējām starp nevalstiskajām organizācijām un vietējām pašvaldībām. Forumā piedalīsies nevalstisko organizāciju un pašvaldību pārstāvji no Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Polijas un Igaunijas. Savu pieredzi forumā stāstīs arī Vidzemes kultūras un mākslas biedrības „Haritas”, Valmieras novada fonds un sporta klubs cilvēkiem ar īpašām vajadzībām „Stars S”.

„Stāstus un leģendas veido paši cilvēki, tās ir mūsu pieredzes un domāšanas veida vēsturiska liecība. Cilvēku darbība var tikt atspoguļota dažādos veidos – caur dziesmām, dejām, mākslu, mūziku, sociālām aktivitātēm; tā var izpausties tradicionāli, moderni, amizanti un pārsteidzoši. Tāpēc projekta mērķis ir aicināt gan vietējos valmieriešus, gan mūsu draugus izstāstīt savus stāstus, padarot vienam otru bagātāku, iedvesmotāku, kā arī lepnāku par savu kultūru un vēsturi,” stāsta Sanda Deisone.

Projekts „Eiropas pilsētu leģendas” realizēts Eiropas Komisijas Izglītības, audiovizuālās jomas un kultūras izpildaģentūra Eiropas Savienības programmā "Eiropa pilsoņiem 2007-2013".

Komentāri
Pievienot komentāru