Valmierā noslēgusies aktīvā tūrisma sezona

- 30.Septembris, 2010
Tūrisms un daba
Portālā

Septembri var uzskatīt par aktīvās tūrisma sezonas noslēgumu Latvijā. Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļā atzīst, ka vasara pilsētā tūrisma jomā bijusi diezgan dinamiska. Valmieras Tūrisma informācijas centra (TIC) statistika apliecina, ka apmeklētāju skaits vasaras mēnešos bijis līdzīgs kā iepriekšējos gados un pat nedaudz pieaudzis. Jūnija mēnesī TIC apmeklējuši 654 cilvēki, jūlijā jau 1000 cilvēku, arī augustā saglabājusies tikpat liela aktivitāte.

Apkopotā informācija liecina, ka joprojām saglabājas tendence latviešu vidū, apceļot pašiem savu valsti. Lielākā daļa, gandrīz 2/3, TIC apmeklētāju bijuši Latvijas iedzīvotāji. Savukārt no ārvalstu viesiem, kuri apmeklējuši TIC, visvairāk bijuši Igaunijas, Vācijas un Somijas tūristi. Salīdzinoši ļoti maz Valmieru apmeklējuši Lietuvas iedzīvotāji. Ārvalstu viesu vidū bijuši arī pārstāvji no tādām valstīm kā Itālija, Polija, Krievija, Francija, Lielbritānija, Čehija, Taizeme, Jaunzēlande, Spānija.

Tūristi galvenokārt interesējušies par Valmieru, tās tuvākās apkārtnes tūrisma piedāvājumiem, kā arī tūrisma aktivitātēm Vidzemes reģionā. Tūristi, iegriežoties TIC, labprāt izmantojuši piedāvājumā esošos informatīvos materiālus un kartes par citiem Latvijas reģioniem.

Šī vasara tūristu vidū bijusi aktīvā tūrisma mīļotāju laiks – lielā cieņā bijis velotūrisms, laivošana Vidzemes upēs, tāpat arī liela interese bijusi par citām aktīvās atpūtas iespējām pilsētā. Viesi interesējušies un meklējuši unikālus un interesantus objektus.

Vasaras sezona, kas atzīstama par aktīvāko tūrisma jomā, noslēgusies, taču priekšā zelta rudens un ziema. Valmiera šajos gadalaikos gaidīs gan kultūras, gan aktīvās atpūtas cienītājus un gardēžus, jo baudot teātri vai apmeklējot kādu citu kultūras pasākumu, aktīvi pavadot dienu ģimenes vai draugu lokā un pēc tam mielojoties labā kafejnīcā vai restorānā ikviens gūs veldzējumu gan dvēselei, gan ķermenim!

Komentāri
Pievienot komentāru