Valmierā tiksies jaunieši – improvizētāji no visas Latvijas

- 21.Februāris, 2012
Kultūra un izklaide
Portālā

24. februārī Valmierā, Ausekļa ielā 25A plkst. 15.00 notiks jauniešu teātra sporta turnīrs „Impro lidojums bez maskas”, kurā piedalīsies improvizācijas teātri no Jelgavas, Rīgas un Valmieras, sniedzot priekšnesumus un parādot savas aktieru prasmes spontānās un neparedzamās skatuves ainās.

Pasākuma rīkotāji, studentu improvizācijas teātris „ViAGars”, sola skatītājiem pozitīvas un neaizmirstamas emocijas, negaidītus pārsteigumus, iespējas iemest tiesnešiem ar slapjiem sūkļiem un kļūt par izrādes noteicējiem, jo, kā jau jebkurā improvizācijas pasākumā, arī teātra sporta turnīrā visu nosaka skatītājs.

Teātra sporta turnīrs ir sacensības, kurās piedalās improvizatoru komandas, lai parādītu savas prasmes teātra sporta tehnikās, sniedzot skatītājiem patīkami izklaidējošus priekšnesumus. Tehniku izpildē vislielākā loma ir skatītājam, kas, atkarībā no tehnikas, var noteikt sižeta tēlu raksturus, profesijas, norises vietu, vidi un citus apstākļus, kas ietekmē to, kā veidojas sižets un stāsts. Teātra sportā neviens priekšnesums netiek sagatavots iepriekš. Par veicamo uzdevumu aktieri uzzina tikai mirklī, kad nonāk uz skatuves, tādēļ visa darbība ir improvizēta un spontāna, sekojot skatītāju norādēm.

Šādās sacensībās labāko komandu nosaka gan trīs tiesnešu liktās atzīmes, gan arī skatītāju simpātijas un ovācijas, tādēļ vislielākais noteicējs šajās sacensībās vienmēr ir teātra apmeklētājs. Taču uzvarai šajās sacensībās nav lielākā nozīme, jo lielākais un vērtīgākais ieguvums ir jautri pavadītais laiks.

Vidzemes Augstskolas studentu teātri „ViAGars” jau vairākus gadus vada augstskolas absolventi Gatis Urka un Anete Urka, palīdzot jaunajiem improvizētājiem atraisīties, ļauties skatuves izaicinājumam un lieliski pavadīt laiku. Teātra dalībnieki ikdienas mēģinājumus pavada trenējoties dažādās improvizācijas tehnikās, katru notikumu, kustību un tēlu radot spontāni bez iepriekšēja scenārija un sagatavošanās. Tādēļ savas prasmes un spējas šie aktieri saviem skatītājiem neparāda klasiskos priekšnesumos un teātra uzvedumos, bet ik pa laikam tiekas teātra sporta turnīros vai sniedz atsevišķus improvizācijas priekšnesumus dažādos pasākumos.

Komentāri
Pievienot komentāru