Valmierai smaga uzvara finišā

- 14.Aprīlis, 2014

Trešās vietas garantēšanai tik nepieciešamais panākums Aldaris LBL regulārā čempionāta pēdējā mačā piektdien mūsu basketbolistiem nāca smagā cīņā gan ar pretiniekiem, gan pašiem ar sevi. Protams, līderiem kaulos noteikti bija trešdienas uzvaras nogurums, taču gan jau zemapziņā sēdēja  maza domiņa — jelgavniekiem neko nevajag, gan mēs viņus tāpat...

Valmiera — BK Jelgava 101:96 (23:25, 28:16, 21:25, 29:30)

Mājinieki visā mača garumā netika galā ar burtiski reaktīvajiem ciemiņu mazajiem spēlētājiem Kanbergu un Justoviču, kuri gan pārtvēra bumbu un aizskrēja ātrajos uzbrukumos, gan apspēlēja mūsējos viens pret vienu Valmieras soda laukumā. Visi jelgavnieki aktīvi cīnījās par bumbu abos laukuma galos plus no distances meta ar itin labu precizitāti. Mājiniekiem  īsts motors uzbrukumā bija tikai viens — Dārgais, pārējiem spēle gāja kā pa viļņiem.

Sākuši maču ar Gabrāna trejaci, mājinieki ātri vien nonāca iedzinējos. 7. minūtē Dārgais ar 2+1 panāca neizšķirtu (18:18), vēl pēc brīža Vītols ar trejaci izvirzīja mūsējos vadībā (23:21), taču pirmās ceturtdaļas izskaņā uzdāvināja Kanbergam ātro uzbrukumu — 23:25. Tikai otrās ceturtdaļas viducī jelgavnieks Valmieras formā Krūmiņš ar 5 pēc kārtas gūtiem punktiem atkal panāca neizšķirtu (33:33), vēl pēc nelielas stīvēšanās ar Ziediņa, Geka un Vītola pūlēm tikai panākts jau 6  punktu pārsvars — 45:39. Puslaiku, saskaities par diviem pēc kārtas aizmestiem soda metieniem, ar 6 pēc kārtas gūtiem punktiem pabeidza Dārgais — 51:41.

VĒRTĪGS ĪSTAJĀ REIZĒ. Piektdien nenoliedzams komandas līderis uzbrukumā bija Valmieras 21. numurs Kristaps Dārgais (ar bumbu), kurš nepilnās 26 minūtēs trāpīja grozā visus 9 divpunktu metienus un 5 no 7 soda metieniem, uzrādot efektivitātes koeficientu +34!Jāņa Priedīša foto