Valmieras 5.vidusskolas skolniece piedalīsies Vispasaules krievu valodas festivālā Sanktpēterburgā

- 21.Jūnijs, 2011
Izglītība
Portālā

No 2011.gada 30.oktobra līdz 2.novembrim Sanktpēterburgā, Krievijā norisināsies Vispasaules krievu valodas festivāls. Tiesības piedalīties festivāla finālā izcīnījuši desmit jaunieši no Latvijas, viņu vidū arī Valmieras 5.vidusskolas skolniece Saiva Baumane.

Kā informē Valmieras 5.vidusskolas direktores vietniece audzināšanas darbā Daila Ranše, šāds festivāls norisināsies pirmo reizi. Lai gūtu iespēju piedalīties, konkursa pirmajā kārtā bija jāatbild uz 25 testa jautājumiem, savukārt otrajā kārtā jāuzraksta eseja par tēmu „Ko es gaidu no tikšanās ar Krieviju".

Festivālu organizē Starptautiskā krievu valodas un literatūras pasniedzēju asociācija sadarbībā ar fondu „Russkij Mir”. Tā mērķis ir apvienot un atbalstīt skolēnus, kuri apgūst krievu valodu, literatūru un kultūru, kā arī veicināt jaunu zināšanu apguvi. Festivāls sniedz iespēju skolēniem ne tikai parādīt savas zināšanas, prasmes un radošumu, bet arī iegūt jaunus draugus no dažādām pasaules valstīm.

Festivāla ietvaros paredzētas apaļā galda diskusijas, meistarklases, atvērtās nodarbības, kā arī grāmatu izstādes, kas būs noderīgas arī krievu valodas pasniedzējiem, sniedzot iespēju iepazīties ar jaunāko literatūru un apmainīties pieredzē par mācību metodēm. Festivāla norisēs piedalīsies ievērojami Krievijas zinātnieki, politiķi, žurnālisti, sabiedriskie darbinieki un rakstnieki. Organizatori cer, ka festivāls ļaus dalībniekiem iepazīties ar kultūras dažādību Krievijā, kā arī būs stimuls turpināt krievu valodas apguvi.

Komentāri
Pievienot komentāru