Valmieras integrētajā bibliotēkā atklāj izstādi par Indiju

- 12.Marts, 2012
Kultūra un izklaide
Portālā

8.martā Valmieras integrētajā bibliotēkā notika pasākums „Indijas kolorīts un Pavasara gaidīšanas svētki”, kura laikā tika atklāta Gunas Bērziņas fotoizstāde „Ceļā”. Izstāde būs apskatāma līdz 31.martam.

Pasākumu ar savu stāstījumu par Indiju atklāja fotoizstādes autore Guna Bērziņa. Viņa ne tikai rādīja fotogrāfijas, kas tapušas Indijā, bet arī dalījās ar iespaidiem un pieredzi ceļojuma laikā. Ceļojums pa Indiju ilga mēnesi, kura laikā izstādes autore viesojusies vairākās Indijas vietās – Delī, Kevalā un Varanasī, kur viņai bija iespēja satikt Dalailamu un piedalīties Dalailamas skolā. „Indija ir kontrastu un paradoksu zeme, ko šī mēneša laikā varēja redzēt un sajust ik uz soļa,” piemin Guna Bērziņa.

Fotoizstādes atklāšanā kā viesis piedalījās indietis Bikhrams Sighs, kas klātesošos iepazīstināja ar Holi festivālu, tā tradīcijām un leģendu. Šis festivāls, kas pazīstams arī kā krāsu festivāls, ir indiešu nacionālie svētki par godu pavasara atnākšanai un ļaunuma padzīšanai. Festivāla laikā visur tiek mests krāsains pulveris un ūdens – tiek apmētāti gan cilvēki, gan nami,” pastāstīja Bikhrams Sighs.

Pasākuma noslēgumā ikviens varēja izbaudīt indiešu dejas maģiju. Ilze Tenisone klātesošos iepazīstināja ar indiešu dejas tradīcijām, sniedzot gan deju paraugdemonstrējumus, gan sīkāk pastāstot par indiešu dejotāju tērpu niansēm.

Komentāri
Pievienot komentāru