Valmieras kori „Skan” un „Konsonanse” piedalīsies 16.Baltijas studentu dziesmu un deju svētkos „Gaudeamus”

- 20.Jūnijs, 2011
Kultūra un izklaide
Portālā

No 24. līdz 26.jūnijam Viļņā, Lietuvā norisināsies 16. Baltijas studentu dziesmu un deju svētki „Gaudeamus”. Latviju svētkos pārstāvēs vairāk nekā 1500 dalībnieku, viņu vidū arī Valmieras Kultūras centra un Vidzemes Augstskolas koris „Skan” (diriģente Irēna Zelča) un Valmieras Kultūras centra jauniešu koris „Konsonanse” (diriģents Imants Točs).

Kā pastāstīja kora „Skan” diriģente Irēna Zelča, dziesmu un deju svētku programmā iekļauti latviešu, lietuviešu un igauņu autoru darbi. Apgūtais repertuārs tika izdziedāts un izdejots jau 12.jūnijā Ķīpsalas hallē, kur norisinājās svētku ieskaņu koncerts „Ceļā uz Gaudeamus XVI” – „Par spīti grūtiem laikiem”.

Baltijas studentu Dziesmu un deju svētku tradīcija aizsākās 1956.gadā Tartu, un kopš tā laika notikuši jau 15 svētki pārmaiņus kādā no Baltijas valstīm – sešas reizes svētki notikuši Igaunijā, četras Lietuvā un piecas Latvijā. Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētki „Gaudeamus" 2003.gadā iekļauti UNESCO Cilvēces mutvārdu un nemateriālā kultūras mantojuma meistardarbu skaitā.

Komentāri
Pievienot komentāru