Valmieras pamatskola sāk savu jaunu dzīvi

- 3.Septembris, 2010
Izglītība
Laikrakstā

Pirmais septembris saviļņo ne tikai skolas bērnus un viņu ģimenes. Pirmā skolas diena ar savu īpaši gaišo, pacilājošo noskaņu ienāk katrā pilsētā un pagastā - kā aicinājums augt, pilnveidoties un piepildīt sapņus.

Valmiera nu lepojas ar vienu no modernākajām jaunuzceltajām skolām Latvijā. Par izcilo notikumu Valmierā un visā Latvijā apsveikuma vēstulē Valmieras pamatskolas kolektīvam no sirds savu prieku izteica Valsts prezidents Valdis Zatlers, apliecinot savu ticību, ka sakārtotā mācību vide būs labs papildu stimuls skolēniem zināšanu un prasmju apguvē, bet skolotājiem jaunas iespējas pašaizliedzīgi veikt savu darbu ar tikpat lielu mīlestību un sirds degsmi, kā līdz šim.

Svinīgajā atklāšanā bija daudz apsveikumu - no LR Saeimas pārstāvjiem, Izglītības un zinātnes ministrijas, Valmieras pašvaldības domes u. c.

Saeimas deputāts Oskars Spurdziņš savu, arī valmierieša, prieku papildināja ar gandarījumu, ka skolas celtniecību varējis atbalstīt kā izšķiroša lēmuma pieņemšanas laika finanšu ministrs, un atzinīgus vārdus veltīja Valmieras pašvaldībai, kas ne tikai uzņēmās drosmi realizēt tik darba un laika ietilpīga un dārga projekta īstenošanu, bet arī celtniecībai grūtā laikā atrodot iespēju, kā piepildīt sapni par jauno skolu jau šajā septembrī. Jo nav jau valmieriešiem noslēpums, ka pagājušā gada nogalē būvniecības darbi vairākus mēnešus apstājās un ne viens vien ar bažām domāja, vai iecerēto izdosies īstenot noteiktajā termiņā.

Deputātu izlēmības un pašvaldības konsekventas rīcības rezultāts tagad priecē ne tikai skolas kolektīvu, bet arī celtniekus - SIA "Latvijas energoceltnieks" (LEC) meistarus. LEC valdes loceklis Didzis Vītols atzina, ka arī celtniekiem šis projekts bijis gana nopietns pārbaudījums, jo ēkai ir daudz stikla konstrukciju un citas specifiskas īpatnības, un gandarījums ir visiem, jo ir radīta mūsdienīga, skolēniem draudzīga vide.

Skolas direktors Arturs Skrastiņš norādīja uz vislielāko ieguvumu - beidzot ir noticis tas, par ko sapņots gadu desmitiem: Valmieras pamatskolā mācības notiek tikai vienā maiņā! Skolēniem sporta stundās slapjajos rudeņos un aukstās ziemas dienās vairs nevajadzēs pārskriet uz ēdnīcu vai īrētu sporta zāli, ir iegūta skaista svinību zāle ar skatuvi, un skolēniem un skolotājiem vairs nebūs jālauza galva, kā pulciņu mēģinājumu laikā netraucēt mācību darbu starp klasēm iespiestā, audzēkņu skaitam nepiemērotā aktu zālē.

Direktors un skolas vecāku domes priekšsēdētāja Aija Freimane vēlēja saglabāt un cienīt vecās skolas labās tradīcijas, savstarpējo attiecību mīļumu, vecāku sirsnīgo un nesavtīgo attieksmi.

Šodien skolēni apgūst jaunās telpas, nespējot noslēpt prieku un pārsteigumu par plašajām, krāsainajām klašu telpām, gaiteņiem, jauko amfiteātri, kas kalpos par koncertu un dažādu skolas pasākumu un atpūtas vietu. Katra klašu grupa no 1. līdz 6. klasei mācīsies un starpbrīžos atpūtīsies savā valstībā, bērnu rīcībā nodotas ērtas un mūsdienīgas bibliotēkas un lasītavas telpas, ēdnīca un kafejnīca, garderobe u. c. Turpinās apkārtnes labiekārtošana, veidojot arī automašīnu stāvlaukumu skolēnu vecāku vajadzībām.

Valmieras pamatskolā mācības sākuši turpat četri simti piecdesmit audzēkņi, 87 no viņiem - pirmklasnieki.

Lai piepildās visi labie vēlējumi, veidojot saticības un mīlestības pilnu kolektīvu skolēniem draudzīgā un labā skolā!


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru