Valmieras Valsts ģimnāzijā atklāts franču valodas metodiskais centrs

- 17.Janvāris, 2011
Izglītība
Portālā

Aizvadītajā nedēļā Valmieras Valsts ģimnāzijā tika atklāts franču valodas mācību kabinets – metodiskais centrs un bibliotēka, kurā turpmāk skolēniem būs iespēja strādāt papildus mācību stundām, gūt jaunas zināšanas par Francijas kultūru un vēsturi, kā arī pavadīt savu brīvo laiku, lasot grāmatas franču valodā. Vairākas no tām tika saņemtas dāvinājumā no Francijas Kultūras centra.

Atklāšanas pasākumā viesojās Francijas vēstniecības Padomnieks sadarbības un kultūras jautājumos, Francijas Kultūras centra direktors Žans Lui Lepretrs, asistents zinātniskās sadarbības jautājumos Tolga Koskuns, asistente sadarbības jautājumos Sandra Urtāne, kā arī Valmieras pilsētas mērs Inesis Boķis.

„Ir ļoti interesanti izbraukt ārpus Rīgas un redzēt, kas notiek citviet Latvijā. Esmu pārsteigts par cilvēku lielo interesi apgūt dažādas valodas, tostarp arī franču. Viena no Francijas Kultūras centra prioritātēm ir izglītība un franču valodas mācīšana, tāpēc labprāt sadarbojamies ar skolām un palīdzam dažādu projektu īstenošanā. Prieks, ka arī Valmierā ir liela interese par franču valodu, un jau šobrīd jūs esat izdarījuši daudz, iekārtojot šo centru. Ceru, ka veiksmīgi sadarbosimies arī turpmāk,” atzina Francijas vēstniecības Padomnieks sadarbības un kultūras jautājumos, Francijas Kultūras centra direktors Žans Lui Lepretrs.

Pēc metodiskā centra atklāšanas notika arī nodarbība franču valodā par bioloģisko daudzveidību, kuru vadīja Francijas Kultūras centra direktora asistents zinātniskās sadarbības jautājumos Tolga Koskuns. Viesi apskatīja arī skolas muzeju un apmeklēja Valmieras pamatskolu.

Franču valodu Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēni var apgūt jau ceturto gadu, un šobrīd nodarbības apmeklē vairāk nekā 70 skolēni no 10.-12.klasei. Jau otro gadu tās vada skolas absolvente, franču valodas skolotāja Karīna Rumba. „Man ir liels prieks, ka kopīgiem spēkiem mums izdevās īstenot šo ideju par metodisko centru, kurā skolēniem būtu iespēja darboties arī ārpus mācību stundām. Nenoliedzami valodas apguvē liela nozīme ir tieši papildus darbam un citām neformālām aktivitātēm, kas veicina valodas apguvi. Šobrīd skolā jau notiek franču valodas klubiņa aktivitātes, kā arī tiks organizēta pirmā franču valodas olimpiāde. Ceru, ka līdz ar metodiskā centra izveidi franču valoda Valmierā izskanēs arvien plašāk,” stāsta Karīna Rumba.

Komentāri
Pievienot komentāru