Valmierieši piedalīsies IV Latvijas skolu teātru festivālā „Kustības turpinājums”

- 27.Jūnijs, 2011
Kultūra un izklaide
Portālā

No 1. līdz 3. jūlijam Rīgā norisināsies IV Latvijas skolu teātru festivāls „Kustības turpinājums”, kurā šogad piedalīsies ap 3000 dalībnieku. Valmieru festivālā pārstāvēs 124 dalībnieki.

Kā pastāstīja Valmieras Izglītības pārvaldes speciāliste izglītības jautājumos Lolita Vanaga, teātra festivāla ietvaros 1.jūlijā notiks arī skatuves runas konkursa fināls, kurā piedalīsies Valmieras pamatskolas skolnieks Pēteris Eduards Kalniņš, Valmieras 5. vidusskolas skolnieki Lauris un Artis Jančevski, kā arī Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas skolnieks Kārlis Kļaviņš. 1.jūlijā Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē notiks literāro uzvedumu finālskate, kurā ar uzvedumu Uldis Auseklis „Runcis Francis un Parīzes dancis” piedalīsies Valmieras pamatskolas teātris „Karamele” (režisore Agita Ziņģīte). Teātra izrāžu finālā ar izrādēm „Blaumanis precībās” un „Liliju ezers” piedalīsies arī Valmieras Viestura vidusskolas tautas teātris „Sprīdītis” (režisors Roberts Segliņš).

 

Teātra izrādes visu trīs dienu ietvaros notiks arī Vērmanes dārza estrādē. Sestdien, 2.jūlijā, plkst. 14.30 Valmieras 5.vidusskolas teātra pulciņš apmeklētājus priecēs ar Rūdolfa Blaumaņa lugu „Velniņi”, savukārt plkst. 18.15 būs skatāma Valmieras Viestura vidusskolas izrāde „Smaragda pilsētas burvis”. Svētdien, 3.jūlijā, plkst. 12.15 būs skatāma Valmieras Viestura vidusskolas izrāde „Blaumanis precībās”, savukārt plkst. 14.25 vēlreiz savu literāro uzvedumu rādīs Valmieras pamatskolas audzēkņi. Visas trīs dienas paralēli notiks arī teātra sporta turnīri, kuros piedalīsies komandas no Valmieras Jaunatnes centra „Vinda” un Valmieras pamatskolas.

Festivālu reizi piecos gados organizē Valsts izglītības satura centrs, un tā mērķis ir motivēt skolēnu teātrus radošām aktivitātēm liela mēroga pasākumos, veicinot kolektīvu mākslinieciskā līmeņa izaugsmi, sekmēt daudzveidīgu skolēnu pašapliecināšanos un radošo pašizpausmi teātra mākslā, veidojot izpratni par savas darbības māksliniecisko un sociālo nozīmīgumu, kā arī novērtēt izglītības iestāžu teātru kolektīvu māksliniecisko līmeni. Festivāla norise ir arī daļa no Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tradīcijas.

Lai kļūtu par festivāla dalībnieku, martā un aprīlī skolēni piedalījās teātra sporta turnīros, skatuves runas, literāro uzvedumu un skolu teātru konkursos. Festivāla dienās dalībnieki plašākai publikai rādīs gan teātra un leļļu izrādes, gan skatuves runas un ielu teātra priekšnesumus, gan arī teātra sporta turnīrus. Festivāla laikā Vērmanes dārzā darbosies arī tirdziņš, kurā apmeklētāji varēs iegādāties ne tikai lietišķās mākslas meistaru darinājumus, bet arī skolēnu mācību uzņēmumu izstrādājumus. Vērmanes dārzā un Rīgas Latviešu biedrības namā būs arī apskatāma festivālam veltīta interešu izglītības pulciņu audzēkņu vizuālās un lietišķās mākslas darbu izstāde „Lietas un tēli”.

Komentāri
Pievienot komentāru