Valoda — iespēja tavai karjerai

- 3.Decembris, 2012
Izglītība
Laikrakstā

Mūsdienu skolēnam, dzīvojot straujas informācijas tehnoloģiju attīstības un globalizācijas laikmetā, pabeidzot 9. vai 12. klasi, jāizdara izvēle, ko darīt tālāk. Varbūt paveicas tiem, kam tas jau skaidrs, bet varbūt paveicas arī tiem, kas savu izvēli izdara, tikai aizverot skolas durvis.

Lai palīdzētu skolēniem izdarīt pareizo izvēli un laikus, Valmierā notika dažādi karjeras izvēlei veltīti pasākumi. Viens no tiem — diskusija par valodas nozīmi. Cilvēks var pārzināt smalkus mehānismus, zināt, kad katram zobratiņam jāgriežas, būt profesionālis savā arodā, bet, pārzinot tikai savu valodu, komunikācija ar cilvēkiem no citām zemēm nesanāks.

Diskusija par valodas nozīmi karjerā notika Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā, to vadīja direktores vietnieks mācību procesa organizācijā, Valmieras un starpnovadu latviešu valodas un literatūras metodiskās apvienības vadītājs Māris Bušmanis. Viņš bija uzaicinājis cilvēkus, kuri prot un apgūst arī citas valodas, uzsverot, ka valodu zināšanas arī ir veids, kā paaugstināt savu karjeru.

Skolēni, kas piedalījās diskusijā, varēja pārliecināties, kādas iespējas rada valodu zināšanas. Mācību gada sākumā Valmierā ieradās Fulbright stipendiāti — Ramona Domanitsa no Vācijas un Deivids Olsons no ASV. Ramona pārzina vācu un angļu valodu, Valmieras Viestura vidusskolā 7. — 9. klašu skolēniem angļu valodā māca fiziku un matemātiku, bet atsevišķiem skolotājiem vācu valodu. Deivids savukārt bez angļu valodas prot arī spāņu valodu, Pārgaujas ģimnāzijā viņš ir angļu valodas skolotāju asistents un interesentiem māca angļu valodu. Abi jaunieši Rīgā Erasmus programmas ietvaros apgūst latviešu valodu un cenšas arī tajā runāt. Kā atzīst Deivids, dažreiz izmantojot arī žestus, un, protams, gadoties arī pa kādam kuriozam.

Attēlā:

VALODA. Jauns sevis un citu izziņas ceļš. Ar skolēniem tikās — no kreisās: Alise Eicēna, Sanda Deisone un Zanda Žentiņa.

Sandras Gredzenas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru