Vēlas darīt paliekošo

- 11.Aprīlis, 2013
Viesis
Laikrakstā

Šodien aprit gads, kopš Vidzemes slimnīcu vada Uģis Muskovs. Uģis ir reģionālās slimnīcas, kurā stacionāra un ambulatoros pakalpojumus izmanto tūkstošiem pacientu un kurā strādā vairāk nekā 600 cilvēku, valdes priekšsēdētājs.

Pēc intensīvā darbā pavadīta gada viņš uzsver, ka visvairāk jārūpējas par stacionāra infrastruktūru, tehnoloģijām, finanšu lietām. Slimnīca meklē arī jaunus darbiniekus, lai personālam nebūtu pārslodžu. Ārstniecības jautājumus  valdes priekšsēdētājs atstājot mediķu ziņā. Un turpat arī joks:  vien divu profesiju pārstāvjus esot ļoti sarežģīti vadīt — skolotājus un ārstus.

— Tā ir patiesība, taču ne jau piebilde ar mīnus zīmi. Ir liels izaicinājums vadīt kolektīvu, kurā strādā profesionāļi, darba entuziasti un personības.

Vai kļūt par Vidzemes slimnīcas vadītāju vispār nebija liels izaicinājums?

— Bija. Taču ne tikai šis darbs, arī citi, ko esmu veicis, bijuši kā izaicinājums, nākuši negaidīti. Piecus gadus strādāju Valmieras pašvaldībā, tad gandrīz tikpat ilgi vadīju Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Vidzemes  reģionālo iestādi. Arī šie darba piedāvājumi, gluži tāpat kā slimnīcas valdes priekšsēdētāja amats, bija izaicinājumi, un palika izvēle — pieņemt vai ne.

Pēc pārdomu brīža piekritāt.

— Par vadītāja, finansista kompetencēm nešaubījos. Bažas bija, kā  sapratīšu ārstniecības prioritātes. Tagad pārliecinos, ka zinošie kolēģi, ārsti, nodaļu vadītāji ar medicīniskajiem jautājumiem paši labi tiek galā. Gads paskrējis, krāta jauna pieredze, un zinu — veselības aprūpe ir sistēma, kur noder senais teiciens: mūžu dzīvo, mūžu mācies! Dzīve sistēmā nemitīgi vieš korekcijas — mainās noteikumi, likumi, jāievieš jaunas tehnoloģijas. Mainās arī finansējuma apmērs. Izaicinājums mums un pārējām slimnīcām ir nodrošināt augstu pakalpojumu kvalitāti par pieejamo finansējumu. Izaicinājums ir  balanss.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru