Visu mūžu — mācīties mīlēt

- 21.Novembris, 2013
Viesis
Laikrakstā

VIJA VELIKA. Lai cik sarežģīti brīžiem bijuši dzīves labirinti, viņa sevī joprojām ir saglabājusi darbīgu optimismu un spēju priecāties par katru jaunu dienu.

46 ražīgi darba gadi Vijai aizritēja kādreizējā 9. ceļu remonta un būvniecības pārvaldē, kuras nosaukums vairākkārt mainīts. Tagad daudzi valmierieši viņu zina ne tikai kā rezultatīvu orientieristi un velomaratonu dalībnieci, bet arī Sv. Sīmaņa draudzes nama bibliotekāri.

Attēlā:

VIJA VELIKA: «Liesmas lasītājiem novēlu dzīvot savā zemē — Latvijā un, kamēr vien var, strādāt tās labā. Ikdienā vairāk saskatīsim gaišo! Atcerēsimies, ka dzīve ir plūstoša, nemitīga kustība starp vietām un notikumiem. Lielākais uzdevums, ko Dievs mums katrā ielicis, — visu mūžu mācīties mīlēt. Lai izdodas!»

Ģimenes tradīciju turpinātāja

Vija stāsta, ka viņas dzimtā puse ir Burtnieki, kur ģimenē uzaugušas divas māsas. Vija — vecākā, Smaida — jaunākā. Māte slimojusi, tādēļ agri aizgājusi mūžībā. Tēvs bijis stingrs, prasīgs, bet tajā pašā laikā arī veselīga humora pilns. Māsas mācījušās Jaunburtnieku pamatskolā. Zaudējot māti, ātri apguvušas visus mājas un saimniecības darbus. Vija arvien vēl atceras, kā kopā ar tēvu appļāvuši pat visas tuvākās grāvmalas, lai tikai ziemā mājlopiem pietiktu siena. Tēvs bijis ceļinieks, un viņa pārziņā bijusi ne viena vien ceļa uzturēšana. Vijai spilgtā atmiņā palicis, kā tolaik ziemā notikusi ceļu kaisīšana. Tad tādiem darbiem vēl tehnikas nebija, tādēļ abi ar tēti lukturīšu apgaismojumā vilkuši ragaviņas ar smiltīm un kaisījuši  brauktuvju pašas bīstamākās vietas. Vēlāk tas darīts ar lāpstu no smagās automašīnas piekabes. Lai jaunākā māsa Smaida varētu apgūt šuvējas arodu Naukšēnos, Vija neklātienē mācījusies Viestura vidusskolā Valmierā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru