Visvairāk šonakt snidzis Rīgā un Vidzemes rietumos (papildināts). Sūtiet kupenu foto!

- 10.Decembris, 2010
Tūrisms un daba
Portālā

Piektdienas rītā sniega segas biezums Rīgas centrā ir 33 cm, aptuveni tikpat daudz sniega sasnidzis arī Siguldas un Valmieras apkaimē, liecina no sinoptiķiem un iedzīvotājiem saņemtās ziņas.

Rūjienas novērojumu stacijā piektdienas rītā izmērīta 26 cm dziļa sniega kārta, Alūksnē - 21 cm, no citām meteostacijām saņemtas ziņas par 10-20 cm biezu sniega kārtu.

Jūras un līča piekrastē reģistrētas vēja brāzmas līdz 18-20 m/s, bet no jūras attālākos novados vējš ir mierīgāks.

Piektdien dienas laikā saglabāsies spēcīgs vējš un putenis, daudzviet - sevišķi valsts austrumu pusē - arī nedaudz snigs, prognozē sinoptiķi.

Brīvdienās Latvijai no rietumiem pietuvosies jauns ciklons, tāpēc palaikam snigs, bet gaisa temperatūra nedaudz pazemināsies, prognozē sinoptiķi.

"Latvijas Valsts ceļi" informē, ka intensīvas snigšanas un puteņa dēļ, apgrūtināta braukšana pa valsts galvenajiem, reģionālajiem un vietējiem autoceļiem ir visā valsts teritorijā. Autoceļi ir sniegoti, vietām apledo, uz reģionālajiem un vietējiem ceļiem piebraukts sniegs, iespējami aizputinājumi, sniega sanesumi.

Notiek intensīvi ceļu tīrīšanas un kaisīšanas darbi nepārtrauktajā režīmā, taču snigšanas un puteņošanas laikā brauktuvju attīrīšana no sniega ir problemātiska un jāņem vērā arī tas, ka šādos laika apstākļos situācija uz ceļa var ļoti strauji mainīties.

Visā Latvijā snieg un daudzviet puteņo. Gaisa temperatūra -6º....-1ºC. Saskaņā ar meteoroloģisko informāciju šodien turpināsies snigšana un putināšana, kas būtiski pasliktinās redzamību un radīs braukšanas apgrūtinājumus.

Lūdzam autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem, izvēlēties laika un ceļa apstākļiem atbilstošu braukšanas režīmu un ieplānot braucienam papildus laiku.

Plašāku informāciju par braukšanas apstākļiem, autoceļa ziemas uzturēšanas klasēm un satiksmes ierobežojumiem var iegūt www.lvceli.lv un www.celugids.lv, kā arī zvanot pa informatīvo tālruni 65025555.

Komentāri
Pievienot komentāru