ZAAO būvēs notekūdeņu dūņu apstrādes iekārtu

- 27.Janvāris, 2014
Laikrakstā

SIA «ZAAO» ir parakstījusi līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par Eiropas Savienības fonda projekta īstenošanu un Kohēzijas fonda līdzfinansējuma piešķiršanu, lai izveidotu Ziemeļvidzemes reģiona notekūdeņu dūņu apstrādes infrastruktūru reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā «Daibe».

Šāda infrastruktūra nodrošinās reģiona komunālo un ražošanas notekūdeņu attīrīšanas iekārtu radīto dūņu centralizētu apstrādi atbilstoši vides normatīvo aktu prasībām. Pēc projekta realizēšanas 22 pašvaldībās (Alojas, Amatas, Beverīnas, Burtnieku, Cēsu, Jaunpiebalgas, Kocēnu, Krimuldas, Līgatnes, Limbažu, Mazsalacas, Naukšēnu, Pārgaujas, Priekuļu, Raunas, Rūjienas, Salacgrīvas, Smiltenes, Strenču, Valkas, Vecpiebalgas novadā un Valmieras pilsētā) radītās notekūdeņu dūņas tiks  apstrādātas ar jaudu ap 1800 tonnu notekūdeņu dūņu gadā, reizē ar to samazinot bioloģiski noārdāmo atkritumu noglabāšanas daudzumu par aptuveni 400 tonnām gadā.

Paredzēts projektu īstenot  līdz 2015. gada 1. jūnijam. Tā kopējās attiecināmās izmaksas ir EUR 2043443,81. Kohēzijas fonda līdzfinansējums, kuru saņems ZAAO projekta īstenošanai, ir 50% no attiecināmajām izmaksām jeb EUR 1021721,90.

Pēc projekta realizēšanas jaunās infrastruktūras apsaimniekošanai tiks izveidotas  arī trīs  jaunas darba vietas — iekārtu ekspluatācijas inženierim, ražošanas procesa inženierim un traktortehnikas vadītājam.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru